[Odpolední zprávy] • Bitcoin překonává britskou libru v objemu obchodování, ta je v obrovských problémech • a další články

5
(3)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna byla během víkendu poměrně stabilní na úrovni 19 000 USD. Stalo se tak po propadu ceny z 20 000 USD na tříměsíční minimum 18 100 USD, ke kterému došlo minulý týden, když americký Federální rezervní systém oznámil poslední zvýšení úrokových sazeb.

Bitcoin však nemá tendenci zůstávat dlouho na jednom místě a v pondělí se zvedl na 18 600 USD a v úterý vystřelil na více než 20 000 USD. To představovalo 12denní maximum.

Jakmile se objevily zprávy, že mnoho investorů zadalo prodejní příkazy na psychologickou hranici 20 000 USD, aktivum celkem očekávaně kleslo o zhruba 1 500 USD a o několik hodin později se ocitlo s problémy pod 19 000 USD.

Přesto v tomto okamžiku reagovalo poměrně pozitivně a odrazilo se až nad 19 000 USD, přičemž dosáhlo intradenního maxima 19 800 USD. K dnešnímu dni pak cena BTC ustoupila o několik set dolarů.

Altcoiny včera trpěly stejně jako BTC, ale dnes se zdá, že je situace zcela jiná. Ethereum, kterému se nedaří od chvíle, kdy před dvěma týdny došlo k The Merge, se včera v jednu chvíli propadlo až na úroveň kolem 1 200 USD. Podobný nárůst jako u bitcoinu v denním měřítku nyní posunul ETH na více než 1 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Klid před bouří

Kryptoměny, metaverse, NFT

Ministerstvo hospodářství SAE otevírá nové sídlo v Metaverse

Ministerstvo hospodářství Spojených arabských emirátů (SAE) oznámilo otevření nového sídla, které se nachází v Metaverse, kam může zavítat kdokoli na světě.

Podle serveru Gulf News to 28. září oznámil ministr hospodářství SAE Abdulla bin Touq Al Marri během dubajského shromáždění Metaverse, přičemž ministr prohlásil, že “toto není důkaz konceptu, toto je naše třetí adresa”, a poté virtuální sídlo naživo prohlédl.

Sídlo bude obsahovat několikapatrovou budovu, z nichž každé patro bude sloužit jinému účelu. Návštěvníci si budou moci vzít vstupenku, která přiměje “pracovníka centra pro spokojenost zákazníků”, aby se připojil k Metaverse a komunikoval s návštěvníkem. [2a]

Rozšíření USDC Multichain přidává přístup ke stablecoinu v dalších pěti sítích

Druhý největší stablecoin na světě podle tržní kapitalizace, USDC, se rozšířil do dalších pěti sítí, včetně dvou předních ekosystémů druhé vrstvy. V oznámení z 28. září emitent USDC Circle uvedl, že stablecoin přichází do dalších pěti sítí: Arbitrum, Cosmos, NEAR, Optimism a Polkadot.

Dodal, že stablecoin bude spuštěn v sítích Arbitrum One, NEAR, Optimism a Polkadot do konce roku 2022 a v Cosmos na začátku roku 2023. Oznámení bylo učiněno na konferenci Converge22 probíhající tento týden v San Franciscu. [2b]

Bitcoin překonává britskou libru v objemu obchodování, ta je v obrovských problémech

Objemy obchodů s bitcoinem (BTC) vůči britské libře (GBP) vzrostly na nové maximum poté, co se britská měna v úterý rozkolísala, což přimělo odborníky na trh ke spekulacím, že se investoři snažili zbavit libry výměnou za bitcoin nebo vydělat na arbitráži.

Podle údajů sestavených týmem Kaiko Research dosáhla britská libra vůči americkému dolaru rekordního minima poté, co vláda Spojeného království v předchozím týdnu oznámila nefinancovatelné snížení daní.

Rostoucí objem obchodů BTC/GBP ilustruje, že investoři dávají přednost přední kryptoměně. Konkrétně údaje zveřejněné ředitelem výzkumu společnosti CoinShares Jamesem Butterfillem naznačují, že objem obchodů tohoto krypto páru na burzách dosáhl 26. září historického maxima 881 milionů dolarů.

Podle údajů společností Bitstamp a Bitfinex byl pondělní objem obchodů BTC/GBP o více než 1,100 % vyšší než obvykle. Průměrná denní aktivita činí přibližně 70 milionů USD. [2c]

Banky, burzy, firmy

Mezibankovní systém pro zasílání zpráv SWIFT uzavřel partnerství se společností Chainlink (LINK), aby spolupracovali na projektu proof-of-concept (POC), který by umožnil tradičním finančním firmám provádět transakce napříč blockchainovými sítěmi.

Spoluzakladatel společnosti Chainlink Sergej Nazarov oznámil projekt na konferenci SmartCon 2022, která se konala 28. září v New Yorku, spolu s ředitelem pro strategii společnosti SWIFT Jonathanem Ehrenfeldem Solé.

Solé na konferenci uvedl, že existuje “nepopiratelný zájem institucionálních investorů o digitální aktiva”, a dodal, že tito tradiční finanční hráči chtějí mít přístup k digitálním a tradičním aktivům na jedné platformě. [3a]

CBDC, regulace

Švédská centrální banka testuje používání retailových CBDC pro okamžité platby

Sveriges Riksbank, švédská centrální banka, se podle středeční tiskové zprávy spojuje s kolegy v Izraeli a Norsku a s Bankou pro mezinárodní platby (BIS), aby otestovala okamžité platby prostřednictvím maloobchodní přeshraniční digitální měny centrální banky (CBDC).

Program “Project Icebreaker” bude pokračovat do konce roku, přičemž závěrečná zpráva se očekává v prvním čtvrtletí roku 2023, uvádí tisková zpráva.

“Projekt Icebreaker” je čtvrtým přeshraničním projektem CBDC, na kterém se BIS podílela; další tři jsou mBridge, projekt Dunbar a projekt Jura.

V úterý konzultant BIS uvedl, že centrální banky Hongkongu, pevninské Číny, Thajska a Spojených arabských emirátů a BIS dokončily pilotní projekt přeshraničního CBDC mBridge, v jehož rámci byly provedeny devizové transakce v celkové hodnotě přesahující 22 milionů USD.

V současné době zkoumá CBDC 105 zemí, které představují více než 95 % světového HDP, a podle údajů Atlantické rady jej plně zavedlo deset zemí. [4a]

Komisař CFTC navrhuje úřad zaměřený na drobné investory do kryptoměn

Komisařka pro obchodování s komoditními futures (CFTC) Caroline Phamová navrhla vytvoření “Úřadu advokáta pro retailové investory”, jehož cílem je rozšířit mandát CFTC v oblasti ochrany spotřebitelů.

Phamová ve svém projevu na akci pořádané blockchainovým projektem Corda 27. září označila tento úřad za “hlas pro lidi” a naznačila, že nedávné události v oblasti kryptoobchodu činí z ochrany retailových investorů naléhavější záležitost, a poznamenala:

“Krach na kryptoměnách, selhání v řízení rizik a značné ztráty maloobchodníků naléhavě zdůrazňují potřebu vyvážit inovace s ochranou maloobchodníků a vhodnou regulací.”

Pham navrhovaný úřad vytvořil podle vzoru Úřadu advokáta investorů Komise pro cenné papíry (SEC) a uvedl, že jde o “osvědčený způsob”, jak prosazovat ochranu zákazníků. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pítý
Hodnocení článku :
     

Díky za příspěvek!

spot_img