[Odpolední zprávy] • Bitcoin je po poslední úpravě těžší těžit • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Celá kryptokomunita v posledních dnech upírala svůj zrak na spuštění Bitcoin Futures ETF ve Spojených státech. A včera, 19. října, se BTC Futures ETF společnosti ProShares skutečně dostalo na Wall Street s rekordním objemem obchodů za prvních 24 hodin ve výši 1 miliardy dolarů.

Cena Bitcoinu na tyto události reagovala tak, že po prvních zprávách prudce vzrostla nad 60 000 USD a během víkendu dále stoupala až k 63 000 USD. Zpočátku se jí tuto hranici pokořit nepodařilo, ale včera, kdy byl spuštěn ETF, se nad ni prodrala. BTC pokračoval v růstu až na intradenní maximum 64 500 USD.

Většina altcoinů s větší kapitalizací stála v pozadí a jen sledovala, co kryptoměnový král předvádí. Ethereum se v průběhu dne mírně zvýšilo a vzrostlo nad 3 850 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – poslední zastávka před startem?

Kryptoměny

Bitcoin je po nejnovější úpravě těžší těžit

Těžaři bitcoinů v úterý zaznamenali další úpravu obtížnosti těžby, která se podle údajů serveru BTC.com zvýšila o 0,95 %. Úroveň obtížnosti těžby je nyní 20,08 bilionu při výšce bloku 705 600, což odráží nejobtížnější úroveň od předchozí úpravy z 30. května, jak nám ukazují data. Nejnovější úprava následuje po šesti zvýšeních po čtyřech po sobě jdoucích poklesech od května.

Takovéto úpravy obtížnosti těžby jsou vysoce korelovány se změnami v hashrate těžby, který označuje úroveň výpočetního výkonu potřebného k těžbě. Čím obtížnější je těžba bitcoinů, tím méně je pro těžaře zisková. Když se hashrate zvyšuje, obtížnost těžby obvykle následuje. To znamená, že očekávané zvýšení těžební obtížnosti by mohlo být z velké části způsobeno zotavením hashrate. [2a]

Banky, burzy, firmy

Američtí zákonodárci vyzývají Facebook, aby zastavil spuštění pilotního projektu Novi

Skupina amerických zákonodárců vyzvala společnost Facebook, aby zastavila svůj projekt kryptoměny a digitální peněženky Novi několik hodin po úterním zahájení jeho pilotního provozu, a to v souvislosti s pokračující krizí důvěry ve společnost.

Senátoři Brian Schatz (D-HI), Sherrod Brown (D-OH), Elizabeth Warren (D-MA), Richard Blumenthal (D-CT) a Tina Smith (D-MN) uvedli, že technologickému gigantovi „nelze důvěřovat při správě platebního systému nebo digitální měny, když se jeho stávající schopnost řídit rizika a zajistit bezpečnost spotřebitelů ukázala jako zcela nedostatečná“, uvádí se v úterním dopise předsedovi představenstva a generálnímu řediteli společnosti Facebook Marku Zuckerbergovi.

Senátoři uvedli, že Facebook nedokázal vysvětlit, jak krypto projekt Diem podporovaný Facebookem zabrání „nezákonným finančním tokům a dalším trestným činnostem“ a jak kromě finanční stability zachová soukromí uživatelů. [3a]

Jihokorejské kryptografické burzy hledají nové zdroje příjmů

Čtyři hlavní burzy v zemi, Upbit, Bithumb, Korbit a Coinone, mají jako jediné povolen plný provoz včetně služeb obchodování s korejskými wony na kryptoměny tím, že splnily všechny regulační požadavky. Dvacet pět dalších domácích burz splnilo jeden požadavek, získat certifikát pro bezpečnost informací, ale nikoliv druhý požadavek na zajištění bankovní smlouvy pro poskytování účtů na skutečné jméno uživatelům. V důsledku toho jim bylo povoleno pokračovat v provozu pouze jako služby token-to-token.

Obě skupiny burz doufají, že s rostoucím řízením odvětví virtuálních aktiv rozšíří své obory podnikání, aby byly méně závislé na poplatcích za krypto transakce. Mezi jejich nové podniky patří NFT, DeFi, metaverse a další. [3b]

CBDC, Regulace

Na společnost McDonald’s byl údajně vyvíjen nátlak, aby před zimními olympijskými hrami přijala čínský systém CBDC

Podle nedávné zprávy listu Financial Times, který se odvolává na osoby obeznámené s touto záležitostí, Čína údajně tlačí na společnost McDonald’s, aby přijala digitální měnu její centrální banky.

Gigant rychlého občerstvení již začal digitální renminbi testovat v Šanghaji. Čínská vláda však chce, aby McDonald’s umožnil platit CBDC ve všech svých provozovnách po celé zemi před zimními olympijskými hrami v Pekingu, které začnou na začátku února.

Tlaku podle zprávy čelí i některé další významné americké společnosti, například Nike a Visa. Zapojení těchto značek by Číně pomohlo podpořit přijetí kontroverzní digitální měny, která čelí velkému množství kritiky kvůli obavám o ochranu soukromí. [4a]

Komise pro cenné papíry a burzy by měla být „zrušena“ za schválení Bitcoin ETF, říká Peter Schiff

 

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválila 15. října dlouho očekávaný bitcoinový ETF, který investuje do futures kontraktů. Burzovně obchodovaný fond Proshares Bitcoin Strategy byl spuštěn na newyorské burze 19. října a stal se tak vůbec prvním bitcoinovým ETF ve Spojených státech.

V tento první den změnily majitele akcie v hodnotě téměř 1 miliardy dolarů. Cena akcií oscilovala mezi 40 a 42,15 dolaru. ETF obchodovaný pod tickerem BITO umožňuje investorům nakupovat aktiva, která sledují cenu bitcoinu, aniž by však podkladové aktivum sami přímo vlastnili. [4b]

Výbor australského Senátu navrhuje revizi krypto daní, DAO a výměnných licencí

Senátní výbor pro Austrálii jako technologické a finanční centrum (ATFC) právě předložil parlamentu svou třetí a závěrečnou zprávu, která obsahuje 12 dalekosáhlých doporučení pro regulaci odvětví digitálních aktiv a fintech.

Navrhuje nové licence pro kryptografické burzy, nové zákony upravující decentralizované autonomní organizace, revizi daně z kapitálových výnosů v DeFi a slevu na dani pro těžaře kryptoměn využívající obnovitelné zdroje energie.

Obecně zpráva konstatuje, že je potřeba větší regulační jasnost a jistota a zároveň se vyhnout potlačování inovací zatěžujícími požadavky. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: