[Odpolední zprávy] • Australané si nyní mohou za kryptoměny koupit benzín a koblihy Krispy Kreme • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po poklesu na 22 000 USD minulý týden bitcoin přešel do ofenzivy a přidal několik tisíc dolarů. To vyvrcholilo během víkendu nárůstem na více než 25 200 USD, což se stalo nejvyšší cenou tohoto aktiva za poslední dva měsíce.

V dalším stoupání se mu však nepodařilo pokračovat a ani se na něm udržet. V následujících hodinách se BTC propadl o více než 1 000 USD na úroveň kolem 24 000 USD. Tam chvíli stál a dokonce zahájil další vzestup, který se však zastavil na 24 400 USD. Medvědi obnovili kontrolu nad trhem a opět tlačili BTC na jih.

Následoval další pokles o 1 000 USD a bitcoin zaznamenal týdenní minimum 23 200 USD. V současné době stojí pár set dolarů severně od této úrovně.

Altcoiny si během víkendu také mapovaly zisky, ale pracovní týden začaly vlažně a nyní se nacházejí v červených číslech. Ethereum se dotklo vlastního několikaměsíčního maxima na úrovni přes 2 050 USD. Tam se zastavilo a od té doby ztratilo 200 USD. V důsledku toho ETH nyní po dalším menším denním poklesu bojuje o 1 850 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Breakdown z patternu

Kryptoměny

Australané si nyní mohou za kryptoměny koupit benzín a koblihy Krispy Kreme

Australští spotřebitelé mohou díky partnerství se společností Crypto.com a poskytovatelem platebních terminálů DataMesh Group Pty Ltd. platit kryptoměnou za benzín a další zboží – včetně koblih Krispy Kreme – na 175 čerpacích stanicích OTR.

Čerpací stanice umožňují uživatelům Crypto.com naskenovat QR kód na platebním terminálu DataMesh, který je propojí s peněženkou Crypto.com. Poté, co si uživatel vybere typ kryptoměny, kterou chce použít, je platba obchodníkovi okamžitě zúčtována v australských dolarech.

Tato možnost je v současné době dostupná pouze ve státech Victoria, Jižní Austrálie a Západní Austrálie, ale společnost Peregrine Corp. vlastnící OTR plánuje tuto funkci rozšířit na dalších 250 míst po celé zemi, včetně prodejen Krispy Kreme v SA a Severním teritoriu. [2a]

Shiba inu a dogecoin v průběhu týdne dvojciferně vzrostly

Dogecoin (DOGE) a shiba inu (SHIB), dva největší memecoiny podle tržní kapitalizace, následovaly širší medvědí trend na trhu a za poslední den zaznamenaly ztráty, když klesly o 3,8 %, resp. 5,7 %.

Navzdory poklesu obě kryptoměny vyčnívaly ze zbytku trhu díky vysokým ziskům za posledních sedm dní.

DOGE, který na začátku tohoto týdne dosáhl 10týdenního maxima nad 0,088 USD, se v době tisku obchodoval za 0,081 USD, což představuje nárůst o 13,4 % za celý týden; SHIB mění majitele za 0,00001488 USD, což představuje masivní nárůst o 20,6 % za stejné období.

Objemy obchodů u DOGE a SHIB se v posledním dni výrazně snížily, a to o 60 %, resp. 20 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

Australský správce aktiv nabídne krypto ETF s využitím unikátní varianty licence

Australský správce aktiv Monochrome Asset Management získal první australskou licenci na poskytování finančních služeb (AFSL) pro spotový kryptoměnový fond (ETF).

V rozhovoru Jeff Yew, generální ředitel společnosti Monochrome Asset Management, uvedl, že schválení AFSL je významné, protože do této chvíle schválené krypto ETF v Austrálii fungují pouze na základě obecného povolení k obchodování s finančními aktivy a krypto aktiva drží pouze nepřímo.

Yew poznamenal, že krypto ETF společnosti Monochrome budou naproti tomu přímo držet podkladová krypto aktiva a je k tomu výslovně oprávněn Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC). [3a]

Kanadský penzijní fond CDPQ odepisuje investici do společnosti Celsius

Kanadský penzijní fond Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ) odepsal svou investici do společnosti Celsius, která se potýká s problémy v oblasti půjčování kryptoměn, a uznal, že společnost vstoupila do tohoto rozvíjejícího se odvětví “příliš brzy”.

Ve středu (17. srpna 2022) na tiskové konferenci v Montrealu generální ředitel CDPQ Charles Emond uvedl, že penzijní fond investoval brzy do odvětví kryptoměn, které je podle něj “v přechodu”.

Emondovy komentáře přicházejí téměř rok po investici penzijního fondu do společnosti Celsius. V říjnu 2021 vložil CDPQ společně s růstovou kapitálovou společností WestCap do platformy pro krypto půjčky 400 milionů dolarů, přičemž podíl CDPQ činil 150 milionů dolarů. [3b]

Peněženka Phantom založená na solaně představuje “Burn NFT” na ochranu zákazníků před podvody

Poskytovatel peněženky Phantom založený na solaně (SOL) oznámil novou funkci, která spálí nevyžádané nezaměnitelné tokeny (NFT) zaslané podvodníky.

V příspěvku na blogu z 18. srpna tým Phantom uvedl, že spamové NFT se vyvinuly v praktický způsob špatných aktérů, kteří chtějí ukrást finanční prostředky uživatelů.

Poskytovatel peněženky uvedl, že podvodníci využívají nízkých transakčních poplatků solany a airdropují uživatelům spamové NFT. Tyto nechtěné NFT vyzývají uživatele, aby klikli na odkaz a získali tak dárek zdarma.

Ve snaze řešit tento problém společnost Phantom oznámila funkci Burn NFT. Uživatelé mohou nechtěné NFT odstranit výběrem funkce Burn Token. Uživatelé také obdrží malý vklad SOL pokaždé, když tuto funkci použijí. [3c]

CBDC, Regulace

Generální ředitel společnosti Aztec plánuje budoucnost ochrany soukromí po sankcích Tornado Cash

Zac Williamson, generální ředitel vrstvy pro ochranu soukromí Aztec Network Ethereum, hovořil o tom, jak by mohla vypadat budoucnost ochrany soukromí na Web3 po široce kritizovaných sankcích americké vlády proti Tornado Cash.

Williamson se domnívá, že “budoucí sítě by mohly být v souladu s cíli regulačních orgánů a zároveň chránit soukromí uživatelů, ale nebudou se přizpůsobovat stávajícím regulačním strukturám”. Regulační orgány podle něj při zákazu Tornado Cash postupovaly špatně.

“Prozíravá vláda by zvážila přímé vydávání základních peněz na sítích, jako je Ethereum,”

– nastínil Williamson v dlouhém vlákně na Twitteru. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img