[Odpolední zprávy] • Argentinský prezident: Není důvod tlačit proti přijetí Bitcoinu • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin včera dosáhl nového téměř tříměsíčního maxima 46 800 USD, když medvědi znovu získali kontrolu nad trhem. Po dosažení vrcholu začalo aktivum poněkud rychle ztrácet hodnotu. To mělo za následek pokles ceny o 4 000 USD, po kterém se BTC podruhé během necelého týdne propadl pod 44 000 USD.

V tomto okamžiku však býci zakročili a trajektorii kryptoměny zvrátili. Bitcoin se vydal na cestu vzhůru, během několika hodin získal zpět 44 000 a 45 000 USD a zahájil další etapu růstu. V té poslední znovu dobyl 46 000 USD. Od včerejšího propadu tak BTC dokázal přidat dalších zhruba 2 500 dolarů a v současnosti se nachází nad 46 000 USD.

Většina altcoinů včera také korigovala, přičemž ETH klesl na úroveň těsně nad 3 000 USD. Druhé největší digitální aktivum se však pěkně odrazilo a aktuálně se obchoduje nad 3 200 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny rychle pádí vpřed

Kryptoměny

Cardano se po 11% nárůstu stává kryptoměnou číslo 3

Cena Cardano (ADA), nativního tokenu stejnojmenného blockchainového projektu, za poslední den vzrostla o 11,1 % a dnes dosáhla 12týdenního maxima 1,99 USD.

Podle údajů společnosti CoinGecko si aktivum za poslední týden připsalo 43,1 %, což z něj činí největšího ziskovce mezi předními kryptoměnami na trhu.

Nejnovější pohyb vzhůru posunul tržní kapitalizaci tokenu na 63,43 miliardy dolarů, což představuje 3,17 % celkové hodnoty všech kryptoměn. Díky tomu ADA předstihl Tether na pozici třetí největší kryptoměny a dostal se před Binance Coin (BNB). [2a]

Argentinský prezident: Není důvod tlačit proti přijetí Bitcoinu

Argentinský prezident uvedl, že neexistuje žádný důvod, proč by se země měla bránit případnému přijetí Bitcoinu. Rozhodnutí Salvadoru přijmout BTC jako zákonné platidlo rozbouřilo diskuzi ve Střední a Jižní Americe. Argentinský prezident byl posledním, kdo v nedávném rozhovoru do jisté míry projevil podporu.

V rozhovoru pro místní médium Caja Negra se Alberto Fernandez dotkl tématu digitalizace a toho, jak se k němu země staví. Konkrétně dostal otázku, zda se Argentina bude zabývat spuštěním vlastní digitální měny centrální banky nebo snad dokonce přijetím Bitcoinu jako zákonného platidla:

“Nechci jít příliš daleko… ale není důvod říkat ‘ne’. Možná je to dobrá cesta, kterou bychom se měli vydat.”

Dodal, že nejvýznamnější výhodou cesty BTC je to, že “inflační efekt je do značné míry anulován” díky maximální nabídce tohoto aktiva, která činí 21 milionů mincí, které kdy existovaly. [2b]

Banky, burzy, firmy

Powerbridge Technologies expanduje do těžby kryptoměn

Vývojáři blockchainových aplikací a technologická firma Powerbridge Technologies Co. rozšiřují svůj obchodní model o těžbu kryptoměn.

V oznámení z 12. srpna vývojářská společnost Powerbridge Technologies Co. zabývající se technologiemi a blockchainem uvedla, že plánuje rozšířit svůj obchodní model o těžbu kryptoměn (kontrétně BTC a ETH). Společnost je registrovaná na burze Nasdaq a skládá se ze dvou poboček: Powerbridge SaaS a Powerbridge Blockchain.

Pobočka SaaS společnosti integruje technologie umělé inteligence, velkých dat a IoT (Internet of Things) v podobě řešení SaaS pro mezinárodní obchod, elektronické obchodování a další případy použití. Její blockchainová větev se zpočátku zaměřovala na služby distribuované sítě IPFS a oborově specifické blockchainové aplikace. [3a]

Čínský platební gigant Alipay hledá kupce pro nové NFT

Alipay, jedna z hlavních čínských platebních aplikací, opět uvedla na trh umělecká díla s NFT, která byla navržena jako tapety pro stránky s platebními kódy uživatelů, a během jednoho dne se prodalo celkem 80 000 kusů dvou edic dohromady.

Alipay včera zahájil prodej dvou edic uměleckých děl, postavených na vlastním Ant Chain, s motivem populárního čínského animovaného filmu “White Snake 2: The Tribulation of the Green Snake”, který se minulý měsíc dostal na plátna kin. Kupující si mohli umělecká díla pořídit za 10 bodů Alipay plus 9,90 jüanu (1,53 USD).

Nejnovější prodej následoval po červnovém úspěšném výprodeji uměleckých děl Alipay NFT upravených podle obrázků létajících apsar a posvátných jelenů z Jeskyně tisíce Buddhů neboli jeskyně Mogao v čínském městě Dunhuang. [3b]

CBDC, Regulace

Samsung se připojuje k jihokorejskému pilotu CBDC na smartphonu Galaxy

Podle zprávy deníku Korea Times se společnost Samsung Electronics zúčastní pilotního programu digitální měny korejské centrální banky, jehož cílem je otestovat praktické možnosti převodů digitální měny bez dostupnosti internetu.

Podle zprávy je cílem banky a představitelů společnosti Samsung prozkoumat potenciál CBDC pro vytvoření efektivnějších a pokročilejších platebních systémů a zvýšení finanční inkluze – sledování testů ve virtuálním prostředí. Společnost Samsung plánuje testovat použitelnost platebních systémů založených na blockchainu na svém chytrém telefonu Galaxy.

Konkrétně se Samsung zaměří na testování, zda je “možné provádět platby prostřednictvím mobilních telefonů s využitím digitální měny bez dostupnosti internetu nebo posílat převody CBDC na jiné mobilní telefony nebo na jiné připojené bankovní účty”, uvádí nejmenovaný úředník citovaný ve zprávě. [4a]

Ghana: CBDC “představuje velkou příležitost…

Podle oficiální tiskové zprávy učinila Bank of Ghana krok vpřed k pilotnímu zavedení univerzálního CBDC. Banka spolupracovala s německou společností Giesecke+Devrient (G+D), která se zabývá tiskem bankovek a cenných papírů, a využila její řešení CBDC s názvem Filia.

Společnost G+D poskytne své vlastní řešení CBDC (Filia) k testování přidělování digitální formy ghanské národní měny Cedi neboli “e-Cedi”. Tento projekt značí význam ghanské digitalizační strategie “Digital Ghana Agenda”, jejímž cílem je digitalizace dat a vládních služeb pro zemi s 30 miliony obyvatel. Nakonec bude e-Cedi sloužit jako doplněk fyzické hotovosti jako digitální alternativa. Iniciativa je zaměřena na pomoc těm, kteří nemají bankovní účty nebo chytré telefony. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img