[Odpolední zprávy] • Anonymous chce postavit Do Kwona před soud • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co minulou neděli dosáhla dna na úrovni 17 500 USD, což je 18měsíční minimum, se primární kryptoměna v pondělí začala zotavovat a rychle se vrátila nad vytouženou hranici 20 000 USD. V následujících dnech se sice několikrát pod ni ponořila, ale delší dobu stála severně od ní.

Býci se ji dokonce pokusili posunout dále vzhůru, ale BTC se v polovině týdne zastavil na 21 500 USD. Nicméně v uplynulých 24 hodinách přišel další leg up, který zaznamenal ještě vyšší cenu. Poté, co během víkendu převážně zůstával klidný, přešel bitcoin do ofenzivy a dosáhl 21 900 USD, to se stalo nejvyšší cenovou hranicí, kterou BTC viděl od 16. června.

Tam však byl odmítnut a během několika hodin ustoupil o více než 1 000 USD. Aktuálně jeho cena získala zpět část své pozice a stojí nad 21 000 USD.

Podobně jako bitcoin zůstala většina altcoinů během víkendu relativně klidná. Nicméně začátek tohoto týdne přinesl dobré zprávy pro ethereum, neboť se mu podařilo přerušit nejdelší negativní sérii 11 po sobě jdoucích týdenních svíček v červených číslech. Stalo se tak poté, co si ETH během posledních sedmi dnů polepšilo o více než 300 USD a vyskočilo nad 1 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – První „normální“ týdenní close

Kryptoměny

Anonymous chce postavit Do Kwona před soud

Hackerská skupina Anonymous usiluje o to, aby byl Do Kwon postaven před soud. Decentralizovaná mezinárodní hacktivistická skupina se zavázala, že se postará o to, aby byl spoluzakladatel společnosti Terra co nejdříve souzen. Do Kwon je zakladatelem projektu Terra (LUNA) a byl tváří projektu, který se v posledních měsících zhroutil.

Nedávný pád projektu Terra (LUNA) v květnu letošního roku trh s kryptoměnami silně zasáhl. Kryptoměny se propadly a na trhu tak vznikla situace, kdy společnosti začaly propouštět zaměstnance a krachovaly i další projekty.

Anonymous v neděli zveřejnili video, ve kterém představili seznam Kwonových prohřešků. Některé z věcí zmíněných ve videu zahrnují skutečnost, že Do Kwon každý měsíc inkasoval 80 milionů dolarů jak z LUNA, tak z UST. Překvapivé je, že se tak dělo již před krachem celého projektu. [2a]

Glassnode – medvědí trh 2022 byl nejhorší v historii

Podle společnosti Glassnode přispělo několik faktorů k tomu, že současný medvědí trh s kryptoměnami je nejhorší, jaký byl kdy zaznamenán, protože většina obchodníků nadále prodává se ztrátou.

Sobotní zpráva společnosti Glassnode s názvem “Medvěd historických rozměrů” popisuje, jak se současný propad bitcoinu pod 200denní klouzavý průměr (MA), záporná odchylka od realizované ceny a čisté realizované ztráty spikly, aby se rok 2022 stal nejhorším v historii bitcoinu:

“Uprostřed toho se Bitcoin i Ethereum obchodovaly pod svými ATH z předchozího cyklu, což je poprvé v historii.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Banxa propouští 40 % zaměstnanců s odvoláním na kryptozimu

Australský provozovatel kryptoměn, Banxa, se domnívá, že pokračující medvědí trh bude přítomen ještě nejméně rok, a proto se společnost rozhodla propustit téměř polovinu svých zaměstnanců.

Pod vlivem býčího trhu kryptoměn v roce 2021 zaznamenala Banxa výrazný pokrok a rozšířila svůj tým na 250 lidí. Rozšířil se také mimo Austrálii, někteří její zaměstnanci sídlí v Indonésii. Společnost Banxa musela zavést určitá úsporná opatření, například zrušit akce a snížit celkový počet zaměstnanců na 150 osob.

Po těchto změnách se společnost zaměří na australský a filipínský trh. Za zmínku stojí, že z firmy odchází také evropský generální ředitel, Jan Lorenc, což znamená, že ambice společnosti Banxa expandovat na starém kontinentu budou prozatím zastaveny. [3a]

WeChat zakazuje svým uživatelům používat krypto služby a služby NFT

WeChat, čínská sociální síť, právě vydala nová pravidla týkající se kryptoaktiv. Platforma má více než 1,2 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. WeChat omezí nebo zakáže účty, které vydávají, obchodují nebo financují kryptoměny nebo NFT. Taková digitální aktiva jsou nyní považována za “nelegální podnikání”.

Pokud bude u některého z účtů zjištěno porušení, bude účet vyzván k nápravě v určité lhůtě. Účet může být omezen. Nebo může WeChat daný účet trvale zablokovat.

Hlavní analytik výzkumné společnosti Trivium, Bao Linghao, uvedl, že k dnešnímu dni neexistují žádná formální pravidla týkající se obchodování s NFT. Krok společnosti WeChat je preventivním opatřením, které má společnost uchránit před problémy. [3b]

CBDC, Regulace

Digitální transakce v jüanech v Kantonu dosáhly 73 milionů USD

Trvalo dva a půl měsíce, než digitální transakce v jüanech v jihovýchodním čínském městě Kanton překročily 490 milionů jüanů (73,2 milionu USD), uvedl podle místních médií zástupce ředitele pobočky People’s Bank of China v Kantonu Guo Yunxi.

Digitální měna čínské centrální banky (CBDC), digitální jüan neboli e-CNY, zahájila testy v Kantonu v dubnu, čímž se rozšířila z pilotního startu v Šen-čenu v říjnu 2020. Průměrná velikost transakce v Kantonu činila k 15. červnu 134 jüanů (20 USD). Byly otevřeny více než 2 miliony soukromých účtů a 195 000 firemních účtů, uvedl deník Guangzhou Daily s odvoláním na Guo.

Minulý týden čínská automobilka Geely na Mezinárodním finančním veletrhu v Kantonu oznámila, že začala přijímat digitální jüany pro platby za automobily a vydala kupony v e-CNY na nákup automobilů v hodnotě od 1 000 do 8 000 jüanů (149-1 195 USD). [4a]

Kryptoburzy v Indii trpí, ale RBI se blockchainu nevzdává

V Indii pokles trhu s kryptoměnami a příliš restriktivní kontrola vlády nad tímto odvětvím způsobily, že mnoho burz trpí nejen kvůli poklesu přijetí, ale i kvůli regulatorní nejistotě. Mezitím “antikrypto” Indická rezervní banka (RBI) nadále pracuje na svém pilotním projektu zavedení technologie blockchain do bankovního systému.

Dne 25. června agentura Bloomberg uvedla, že zatímco velká jména v krypto průmyslu propouštějí své zaměstnance, většina indických podniků se snaží kráčet opatrně, protože se připravují na kryptozimu a nové daňové sazby.

Podle agentury Bloomberg klesl objem obchodů na WazirX, jedné z nejrychleji rostoucích indických kryptoburz, od října loňského roku o 95 % kvůli novým daňovým předpisům. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img