[Odpolední zprávy] • Akumulace ETH velryb roste, cena ETH také • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Za posledních 24 hodin se bitcoinu podařilo konečně dohnat ethereum a jeho ekosystém vzrostl o více než 7,6 %. Jeho cena se tak téměř dotkla 24 tisíc dolarů, než se vrátila zpět na úroveň, kde se v současnosti obchoduje za cca 23 500 USD.

Bitcoin se pokouší překonat dříve stanovené rozpětí. Aby se mu to podařilo, musí konsolidovat a udržet se nad úrovní 22 500 USD. Pokud se to podaří, mohlo by to potenciálně otevřít cestu k 27 000 USD a ještě výše. V každém případě se kryptoměně podařilo uzavřít sedm z osmi denních svíček v zeleném. Dnešek by tak byl osmou zelenou svíčkou, pokud zůstane nálada i nadále pozitivní.

Mezitím se zdá, že rally ETH, které jsme byli svědky v uplynulém týdnu, ochladla. To se dalo očekávat vzhledem k tomu, že tato kryptoměna vzrostla za sedm dní o 50 %. Za posledních 24 hodin ETH vzrostlo o 1,6 % a stále se obchoduje nad 1 500 USD. [1]

Technická analýza: ETH/USD – Ethereum jede bomby, malé altcoin rally

Kryptoměny

Útok hackerů: Nejnovějším terčem se staly influencer Zeneca a platforma PREMINT

Influencer Zeneca a platforma pro registraci NFT (Non-fungible token) PREMINT jsou nejnovějšími cíli hackerských útoků na komunitu NFT. Účty na sociálních sítích společnosti Zeneca byly v úterý pozdě večer napadeny a propojeny s falešným airdropem pro influencera “Zen Academy Founders Pass”, který uživatele oklamal a přiměl je k připojení peněženky.

“Hej, všichni chtěli udělat něco speciálního pro komunitu, tak tady to mám!”

Takhle to vypadá. Zenecův kompromitovaný účet na Twitteru měl zveřejnit.

“Rád bych oznámil oficiální vydání airdropu Zen Academy Founders Pass. Pro začátek bude k dispozici 333 těchto passů. Těch pár šťastlivců, kterým se podaří jeden získat.”

Krátce po odeslání tweetu šéf marketingu spotřebitelských produktů Twitteru Justin Tayler potvrdil, že účet byl hacknut, a zablokoval jej. [2a]

USA zabavily 500 tisíc dolarů v platbách za ransomware od severokorejských hackerů

Americké ministerstvo spravedlnosti zabavilo zhruba 500 000 dolarů v digitálních platbách a kryptoměnách z ransomwarových útoků severokorejských hackerů. Náměstkyně generálního prokurátora Lisa Monaco uvedla, že americké úřady začaly vracet finanční prostředky příslušným obětem.

Severokorejští hackeři loni zaútočili na zdravotnické organizace v Kansasu a Coloradu tak, že zašifrovali jejich počítačové systémy. Později stížnost podaná nejmenovaným kansaským zařízením umožnila FBI, aby se záležitostí zabývala a identifikovala nový typ ransomwaru používaný Severokorejci.

Půlmilionové zabavení bylo možné díky tomu, že FBI, tajné služby a ministerstvo financí mohly sledovat platby v kryptoměnách prováděné zločineckými skupinami, včetně zapojených peněz, které porušovaly americké sankce. [2b]

Akumulace ETH velryb roste, cena ETH vzrostla

Ethereové (ETH) velryby začaly hromadit více této kryptoměny, protože její cena za poslední týden vzrostla o více než 50 %, částečně díky prognóze data, kdy dojde k Merge.

Ethereum Merge popisuje sloučení současného mainnetu sítě se systémem Proof-of-Stake řetězce Beacon Chain, čímž se připraví půda pro budoucí vylepšení škálování, včetně shardingu. Očekává se, že tento krok sníží spotřebu energie etherea o 99,95 %.

Neočekává se, že Merge sníží transakční poplatky Etherea, ale bude mít významný okamžitý dopad na spotřebu energie a zároveň otevře dveře pro upgrady, které sníží transakční poplatky. [2c]

Banky, burzy, firmy

Gemini se stává prvním registrovaným poskytovatelem služeb virtuálních aktiv v Irsku

Společnost Gemini učinila krok vpřed v budování své přítomnosti v Irsku, protože burza oznámila, že obdržela schválení od irské centrální banky. Tím se Gemini stala první burzou, která byla v Irsku zaregistrována jako poskytovatel služeb virtuálních aktiv.

Gemini poprvé otevřela své sídlo v EU v Dublinu v roce 2021, což bylo známkou její rostoucí ambice expandovat. Evropský trh je lukrativní a Gemini soupeří s několika burzami o podíl. [3a]

Morgan Stanley navrhuje nákup salvadorských dluhopisů, na které dolehl pád na trhu s bitcoiny

Agentura Bloomberg uvádí, že banka Morgan Stanley navrhuje investorům nákup dluhopisů Salvadoru, který dostal ránu po krachu na trhu s kryptoměnami. Země investovala velké prostředky do bitcoinu a nedávný krach na trhu vedl k tomu, že dluhopisy si letos vedly obzvlášť špatně.

Agentura Bloomberg měla přístup k poznámce, v níž šéf globální strategie státních dluhopisů rozvíjejících se trhů ve společnosti Morgan Stanley Simon Waever uvedl, že “trhy jasně oceňují vysokou pravděpodobnost scénáře autarkie, kdy Salvador nesplácí své závazky, ale nedochází k restrukturalizaci”. Salvadorský dluhopis na rok 2027 klesl na 28 centů.

Salvadorský nákup bitcoinů je v ekonomickém světě dobře znám a někteří na něj pohlížejí jako na experiment. Většina zemí je proti tomu, aby se bitcoin stal zákonným platidlem, a mnoho dalších jej jako aktivum teprve začíná povolovat. [3b]

CBDC, Regulace

Americký zákon o kryptoměnách možná letos Senátem neprojde, říká Lummis

Americký Senát letos pravděpodobně nebude hlasovat o dvoustranném návrhu zákona o kryptoměnách, uvedla v úterý na konferenci Bloomberg Crypto Summit republikánská senátorka Cynthia Lummis.

“Je to velké téma, je komplexní a pro mnoho amerických senátorů stále nové,”

– řekla Lummisová v předem nahraném rozhovoru přehrávaném na úterní akci a dodala, že pro zákonodárce může být vzhledem k velkému rozsahu zákona obtížné jej strávit.

Návrh zákona, jehož spoluautory jsou Lummis a demokratická senátorka Kirsten Gillibrand, klasifikuje decentralizovaná digitální aktiva jako komodity, čímž se dostávají do působnosti Komise pro obchodování s komoditními futures. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img