Odhalení IOTA Qubic – platforma pro využití neaktivní výpočetní kapacity?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

O plánovaném odhalení utajovaného projektu IOTA Qubic jsme psali už včera. Dnes tedy došlo k dlouho očekávanému odhalení tajného projektu a zdá se, že trhy reagují překvapivě přesně opačně, než se čekalo – poklesem. 

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Disclaimer: Článek byl napsán laikem (tj. ne programátorem) na základě veřejně dostupných informací.

Co tedy je Qubic?

Podle vyjádření na Twitteru a podle informací z čerstvě spuštěné webové stránky je Qubic platforma, díky které bude možné využívat neaktivní výpočetní kapacitu napříč sítí v rámci tzv. IOTA “světového superpočítače”.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

A co Qubic není?

Podle vyjádření na webových stránkách projektu Qubic není nový token nebo coin a nebude žádné Qubic ICO nebo airdrop.

To je všechno?

Výše zmíněné je podle webových stránek projektu dlouhodobý záměr. Stránky uvádějí ještě další vysvětlení: Qubic je protokol, který specifikuje řešení IOTA pro výpočty založené na kvóru, včetně konstruktů, jako jsou tzv. oracle stroje, outsourcované výpočty a smart kontrakty.

Nebo také: Qubic je způsob, jak bezpečně komunikovat s vnějším světem v zabezpečeném prostředí. Je to silná distribuovaná výpočetní fog-platforma pro tvorbu komplexních aplikací pro IoT.

Inovace je v novém typu smart kontraktů, které budou vybírat mikro platby v reálném čase a v systému odměn, který má motivovat účastníky k poctivé účasti v Tangle.

Co na to trhy?

Vypadá to, že trhy očekávaly něco jiného, možná ICO nebo airdrop. Cena kryptoměny MIOTA totiž nečekaně po několika dnech prudkého růstu mírně propadla do červených čísel a to navíc v době, kdy většina ostatních kryptoměn vykazuje růst (v době psaní článku: 3. 6. 2018 v 18:50 h).

coinmarketcap.com

Závěr

Na propadu ceny se možná podílel částečně fakt, že stránka byla chvíli, pod náporem zájemců o informace, nefunkční. Uvidíme, jestli se vývojářskému týmu povede lépe vysvětlit, proč by měl být koncept Qubic tak převratný a jestli cena v příštích dnech opět poroste.

Co si myslíte vy, půjde cena MIOTA opět nahoru, nebo jste z odhalení spíše zklamaní?

Naše nejnovější video: 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Ten cenový propad byl podle mě super, skvělá šance nakoupit, protože je to projekt, který dává smysl a pokud bude správně prezentován, může IOTU vystřelit hodně vysoko

Entes

Ano, Iota je bezec na dlouhou trat, strategie nakoupit a drzet.

spot_img