Spuštění spotového ETF na Ethereum se očekává 18. července

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přední analytik ze společnosti Bloomberg očekává brzké schválení ETF na Ethereum po nedávných úpravách registrací, i když detaily o poplatcích zatím nebyly zveřejněny.

Brzké schválení Ethereum ETF

Přední analytik z Bloombergu Eirc Balchunas očekává, že spotové ETF na Ethereum ve Spojených státech spustí již 18. července. Datum stanovil po poslední sérii regulativních úprav, které vyžadují, aby společnosti upravily svá registrační prohlášení a znovu podaly své žádosti.

V posledních podáních, která se týkají různých spotových ETF na Ethereum, byly zaznamenány pouze minimální změny. To naznačuje, že před spuštěním nového finančního produktu nejsou žádné významné překážky. Změny se totiž týkají především administrativních úprav a drobných regulačních detailů, které požaduje SEC na dodržování předpisů v kryptoměnovém sektoru.

Mezi společnostmi, které aktualizovaly svá registrační prohlášení, patří VanEck, který přejmenoval svůj produkt na VanEck Ethereum Trust, a 21Shares, které podalo novou registraci pro svá spotová ETF na Ethereum. Dále Grayscale představil upravené fily pro svůj rozsáhlý Ethereum Trust a ekonomičtější verzi tohoto trustu. Další velké finanční instituce, jako Franklin Templeton, Fidelity a BlackRock, rovněž oznámily změny ve svých registračních prohlášeních.

Přestože tyto firmy nedávno aktualizovaly své registrace, informace o poplatcích pro nová ETF zatím nebyly zveřejněny. Očekává se, že finální kolo aktualizací, které bude zahrnovat i detaily o poplatcích, předchází oficiálnímu spuštění produktů.

Nedávné úpravy přinesly několik drobných změn. Například registrace VanEck odstranila konkrétní regulatorní jazyk týkající se úschovy, zejména sekci popisující, jak by byly spravovány výběry Ethereum prostřednictvím vybraného správce fondu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 59 191 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 118 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Slávia
Hodnocení článku :
     

Cena ETH spuštěním ETF půjde nahoru

Dav

Jo, to určitě, jako u BTC, to vidíme. Kam půjde cena ETH dóst záleží na BTC, ono totiž vše záleží na BTC. Takže tak.

spot_img