Objem obchodů spotových bitcoinových ETF se v březnu ztrojnásobil

5
(2)

Spotové objemy ETF na bitcoin se v březnu vyšplhaly na 111 miliard dolarů. To nám jinými slovy říká, že zájem investorů o BTC neupadá, ale i nadále trvá.

Spotové burzovně obchodované fondy Bitcoin zaznamenaly v březnu nárůst objemu obchodů. Tento objem dosáhl hodnoty 111 miliard USD. Jde o téměř trojnásobek objemu obchodů zaznamenaného v únoru, kdy trhu dominovaly ETF společností Grayscale a BlackRock.

Objem obchodů spotových BTC ETF se téměř ztrojnásobil

Podle údajů, které sdílel analytik agentury Bloomberg Eric Balchunas, dosáhl objem obchodů spotových ETF na Bitcoin v březnu 111 miliard USD. V únoru pak bylo zaznamenáno 42,2 miliardy USD.

Měsíc únor byl prvním celým měsícem obchodování bitcoinových ETF. Tyto nově schválené investiční produkty debutovaly na trhu 11. ledna. Silná březnová výkonnost jen podtrhuje rostoucí zájem o spotové ETF na Bitcoin

IBIT od společnosti BlackRock i nadále dominuje tržnímu podílu ETF

Bitcoinový ETF společnosti BlackRock, IBIT, nadále dominuje objemu obchodů. Následuje GBTC společnosti Grayscale a FBTC společnosti Fidelity.

Balchunas to popsal v dalším svém příspěvku X a sdílel graf kolegy analytika Jamese Seyffarta. Ten ukazuje rostoucí dominanci IBIT, který v podílu na trhu překonává GBTC.

Všechny ETF zvítězily z pohledu toho, že jsou ziskovými hity, ale $IBIT vyhrál závod v objemu a je oficiálně $GLD Bitcoinu.

Přílivy a odlivy ETF

Podle údajů společnosti Farside Investors zaznamenaly 1. dubna kumulativní spotové bitcoinové ETF čisté odlivy v celkové výši 86 milionů dolarů. Dominantní příliv do ETF IBIT společnosti BlackRock ve výši 165,9 milionu USD tak byl zastíněn odlivem ve výši 302,6 milionu USD od společnosti Grayscale.

FBTC společnosti Fidelity zaznamenal 1. dubna druhý nejvyšší příliv ve výši 44 milionů dolarů, zatímco ARK Invest 21Shares ETF ARKB zaznamenal vůbec první odliv ve výši 300 000 dolarů od zahájení obchodování.

Spotové bitcoinové ETF společností BlackRock a Fidelity dosáhly v minulém měsíci objemu spravovaných aktiv přibližně 18 miliard USD, resp. 10 miliard USD. Z hlediska přílivu byly jednoznačně nejúspěšnějšími.

Na druhou stranu, GBTC společnosti Grayscale překročil 15 miliard USD v celkových odlivech. Podle údajů společnosti Coinglass se aktiva ve správě GBTC nyní snížila o 46 procent.

Závěr

Spotové bitcoinové ETF zcela změnily trhy s BTC a v březnu podpořily růst na nová historická maxima. Účastníci trhu očekávají odlišný cyklus kombinující úspěch ETF a nadcházející halving. Do toho nyní zbývá již méně než 20 dní.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img