Obchodníci očekávají průlom bitcoinu nad 74 000 USD

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden se bitcoinu podařilo pěkně růst a obchodníci předpokládají, že ještě nekončí. Spotová ETF mají opět kladné denní změny a prodejní tlak postupně klesá. Očekává se brzké prolomení současného historického maxima (ATH) a do konce roku i 100 000 USD.

Ve středu byl mezní termín pro institucionální investory pro podání čtvrtletní zprávy 13F pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Ta obsahuje všechna spravovaná majetková aktiva a odhalila, že velcí správci aktiv jako například Millennium či Schonfeld investují 2 až 3 % svých aktiv pod správou (AUM) do spotových ETF na bitcoin.

To je rozhodně býčí zpráva, protože důvěra takto velkých investorů přitahuje samozřejmě další investory. Vidět to můžeme již na výsledcích tohoto týdne, kdy se do reportů denních změn těchto fondů vrátily kladné hodnoty.

Analytici z CryptoQuant ve včerejší zprávě poukazují na klesající prodejní tlak na bitcoinu. Krátkodobí držitelé (do 155 dnů) prodávají skoro s nulovým ziskem a obchodníci dočerpávají svoje zisky z posledních několika měsíců.

Ve světle současných událostí se bitcoinu daří pěkně růst. Dostal se nad 66 000 USD, kde nebyl od dubna. Středa znamenala také největší denní nárůst od března. Navíc společnost společnost QCP Capital se sídle v Singapuru včera uvedla, že institucionální poptávka nadále roste. Jejich obchodníci zpracovávají příkazy velmi vysokých objemů s očekáváním růstu ceny na 100 000 až 120 000 USD do konce letošního roku.

Tak uvidíme, kam se kurz nakonec vydá. V neděli večer bude mít proslov Jerome Powell, předseda Fed. A víme, že jeho projevy dokážou být spouštěčem pro růst i pokles. Minimálně lze očekávat volatilitu nejen na bitcoinu.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David Babor

Vypadá to dobře, ještě snížit sazby v září a jedeme na měsíc

spot_img