Obávaná vyšetřovací jednotka pro finanční zločiny ‘Grim Reapers’ byla obnovena, aby prošetřila kolaps terry (LUNA)

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Po více než dvou letech byl obávaný vyšetřovací a prokurátorský tým oživen novým jihokorejským prezidentem, aby se podíval na nepořádek způsobený projekty Terraform Labs.

Terru čeká vyšetřovací tým

Spoluzakladateli kryptoprojektu Terra, který se ukázal být neúspěšným po pádu UST a luny, Do Kwonovi narůstají právní problémy. Jihokorejská vláda, které již nyní údajně dluží nemalé množství peněz na daních, oživuje vyšetřovací tým „Grim Reapers of Yeoui-do,“ aby prošetřil pád terry.

Potenciálně ohroženi jsou spoluzakladatelé Do Kwon a Shin Hyun-seong spolu s hlavními členy týmu terra.

Korejský zpravodajský server SBS News ve středu potvrdil, že případ Terra bude prvním, který bude znovuvzkříšený společný vyšetřovací tým pro trestné činy s cennými papíry vyšetřovat.

Zástupce týmu uvedl:

„Případ Terra způsobil vážné škody průměrným občanům, což nás vedlo k označení tohoto jako prvního vyšetřování.“

Nový prezident obnovuje ‘Grim Reapers’

Obnovení obávaného vyšetřovacího týmu může být politickým tahem nového konzervativního prezidenta Yoon Seok-yeola. Svým rozhodnutím zvrátil kroky předchozí liberální vlády Moon Jae-ina vedoucí k jeho rozpuštění.

Tým si vysloužil přezdívku The Grim Reapers díky vysoce postaveným případům, které řešil. Před rozpuštěním nashromáždil 346 zatčení v 965 případech, které proběhly v letech 2013 až 2020. Mimo jiné k nim patřil skandál se zpronevěrou Lime Asset Management v hodnotě 1,2 miliardy dolarů.

Kolaps jménem Terra

Terra (LUNA) a algoritmický stablecoin Terra USD (UST) patřily mezi deset největších kryptoměn podle tržní kapitalizace, dokud výprodej UST 8. května nerozpoutal spirálu smrti, která vedla k miliardovým ztrátám.

Někteří uživatelé obviňují Kwona, že je za kolaps zodpovědný. V Jižní Koreji pak skupina investorů Terra chystá skupinově žalovat Kwona u civilního soudu. Hodlají požadovat náhradu škody za podvod. Budou také prosazovat, aby soud předběžně zabavil Kwonův majetek.

Právní tým společnosti LKB & Partners, která se případem zabývá, má na projektu osobní podíl. Jak uvedla partnerka Kim Hyeon-kwon:

„Někteří právníci této advokátní kanceláře byli investoři v Terra.“

Závěr

Kolaps projektu Terra, který zahrnoval stablecoin UST a blockchin 1. vrstvy Terra s tokenem terra (LUNA), bude mít právní dohru. Nový jihokorejský prezident obnovil obávaný vyšetřovací a prokurátorský tým přezdívaný Grim Reapers, který si jako první případ vezme na starost právě nepořádek, který napachaly Do Kwonovy kryptoměny, resp. jejich nedávná zkáza. Objevují se pak i první hromadné žaloby.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img