Nový Zéland navrhuje osvobodit kryptoměny od daní

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Daňový úřad Nového Zélandu vydal návrh na změnu politiky, týkající se daní za zboží a služby, pokud se jedná o digitální aktiva. V této záležitosti požádal o zpětnou vazbu širokou veřejnost.

Osvobozením k podpoře růstu kryptoměn

Před dvěma dny vydalo ministerstvo vnitřních věcí v zemi návrhy na zlepšení a zjednodušení požadavků na vyloučení kryptoměn z ustanovení týkajících se zboží a služeb (GST) za kryptoměny.

Dokument tak říká, že země zažívá rychle rostoucí trh s kryptoměnami a očekává, že většina zúčastněných stran přijme navrhovaná nařízení. Daňový systém na Novém Zélandu hodlá zajistit, aby daňové předpisy nevytvářely překážky pro rozvoj kryptoprůmyslu v zemi.

V dokumentu je napsáno:

„Definice používané pro peníze nebo finanční služby nepočítaly s kryptoměnovými aktivy, což znamená, že daně mohou být uvaleny pouze na určité typy kryptoaktiv.“

V praxi to znamená, že na kryptoměny se budou vztahovat pouze některé daňové předpisy a nařízení. Regulátoři v zemi navrhují osvobodit kryptoměny z pravidel GST a z dalších finančních ujednání. Aktivity spojené s burzovní službou či těžbou by i nadále měly podléhat stávajícím pravidlům.

Přijetí krypta v zemi

Agentury v zemi uvádí, že jednoduchá a jasně definovaná pravidla přispějí k dalšímu růstu kryptoměnového průmyslu na Novém Zélandu, protože by mohly zajistit přísun nových investorů a společností. Na Novém Zélandu probíhá veřejná debata, která má za cíl vytvořit jasná pravidla a možné další přístupy pro rozvoj kryptoměn.

Ačkoliv se tento ostrovní stát snaží prosadit jako země kryptoměnám otevřená, ne všichni sdílejí stejnou vizi. Komisařka ministerstva vnitřních věcí, Naomi Fergusonová, dokonce dala jasně najevo, že vláda země nepovažuje kryptoměny za měnu.

Závěr

Pokud Nový Zéland osvobodí kryptoměny od daní, stát by se mohl stát novým kryptoměnovým útočištěm pro investory a společnosti. Znamenalo by to další úspěch pro celé kryptoměnové odvětví.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: