Nový CEO YouTube je nakloněn blockchainu

4.5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Susan Wojcická, dlouholetá generální ředitelka YouTube, oznámila ukončení svého působení v pozici a změnu směřování svojí kariéry. Na pozici jí nově nahradí Neal Mohan, dosavadní produktový ředitel. Ten má velmi kladný vztah k blockchainu, NFT a web3 technologii.

Nový ředitel vnímá technologii web3 jako dobrou příležitost pro tvůrce. Technologické inovace mohou autory videí lépe propojit s jejich fanoušky. Například mohou díky NFT poskytnout fanouškům unikátní videa, fotografie nebo dokonce i zážitky. Zároveň je však nutné přistupovat k těmto inovacím zodpovědně.

„Věříme, že nové technologie jako blockchain a NFT mohou tvůrcům umožnit vybudovat hlubší vztahy se svými fanoušky. Společně budou moci spolupracovat na nových projektech a vydělávat peníze způsoby, které dříve nebyly možné.“

Neal Mohan, nový CEO YouTube

Zároveň se však nechce omezovat jen na ražbu NFT a jejich následný prodej. Rád by propojil YouTube i s metaverzem a učinil tak sledování videí živější. I když nejprve si to umí lépe představit ve hrách.

Google dlouhodobě podporuje web3

YouTube již od roku 2006 spadá do rodiny Alphabet Inc. (dříve Google). Ta provozuje také například Blockchain Node Engine, službu pro hostování uzlů. V současné době je tato služba hodně využívána mezi vývojáři Etherea a již brzy jí spustí i pro Solanu.

Závěr

Co nakonec přinese změna vedení YouTube teprve uvidíme. Musíme brát i v potaz, že Mohan je na pozici produktového ředitele již od roku 2008. Hodně změn z posledních let je tedy již pod jeho taktovkou nebo na ně měl silný vliv. Spíše bych tedy očekával evoluci než revoluci.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img