Novoroční analýza BTC – co nás čeká v roce 2020?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.

Máme zde Nový rok a s tím i příležitost k bilancování uplynulého roku a jak by se nám mohlo dařit v tom nastávajícím roce 2020.

Situace v letech 2018 a 2019

Po spíše překvapivém poklesu až k hranici 3 100 USD v listopadu roku 2018, započal Bitcoin rok 2019 na ceně okolo 4 000 USD, což znamená, že jsme nyní vůči ceně z minulého roku přibližně o 40% v plusu. Na jaře roku 2019 jsme po rychlém průrazu předchozího supportu v úrovni 6 000 USD stoupali až k úrovni 14 000 USD, čímž se vytvořilo cenové high roku téměř na dvojnásobku aktuální ceny. Od té doby se stále nacházíme v down-trendu, který se zdá opět směřovat k dlouhodobému supportu 6000. Průběh ceny nápadně připomíná situaci z roku 2018, avšak s tím podstatným rozdílem, že nyní jsme technicky v relativně dobrém zisku oproti minulému roku.

Aktuální stav

Momentálně se pohybujeme u lokální resistance 7 200 USD a stále platí má predikce z 27.12.2019, kdy očekávám korekci na úroveň 7 700 USD, resp. 8 200 USD a poté pokles k 6 000 USD, resp. 5 600 USD, kde se nachází SMMA100 na weekly grafu. Pokles na dynamickou resistanci SMMA200 v úrovni 3 800 USD by smazal předchozí cenové zisky, kterých jsme dosáhli v minulém roce.

Co nás čeká v roce 2020

V polovině již současného roku 2020 nás čeká tzv. halving, což je snížení odměny těžařům na polovinu. Podobně, jako když dojde k omezení produkce ropy na polovinu (tj. klesne nabídka), tato událost byla v historii Bitcoinu vždy provázena odpovídajícím navýšením ceny. Další věc, který by mohla BTC „hrát do karet“ je nadcházející ekonomická recese a s tím i spojená snaha ochránit finanční prostředky. Banky krachují, firmám se nedaří (čti akciím/fondům/trustům), cihlou zlata se špatně platí v obchodě a Bitcoin se nám za poslední 3 roky zhodnotil více jak sedminásobně. Další velmi důležitý fakt, který občas prochází bez povšimnutí, je že hashrate Bitcoinu je nyní historicky největší, zatímco cena paradoxně klesá. Zároveň byl implementován Lighting Network, řešící problém škálovatelnosti Bitcoinu, který si lze zjednodušeně představit jako další vrstvu nad blockchainem, umožňující vyšší propustnost transakcí za nižší poplatky.

Indikátory

Na přelomu roku se nám na indikátoru RSI zformoval prodejní signál, což je zajímavá situace, kdy vlivem svátků nedošlo ke korekci a zároveň bychom teoreticky mohli poklesnout již nyní. Pokud cenový support odolá, stále je pravděpodobný scénář korekce a poté stále očekávám alespoň retest dlouhodobého supportu 6 000 USD, před zahájením nového bull runu v roce 2020.

Závěr

Kam až býci cenu v polovině roku vyženou, se špatně odhaduje na rok dopředu, ale vše nasvědčuje tomu, že bychom mohli zaznamenat nové cenové rekordy. Vzhledem k fundamentální a technické analýze BTC na pozadí nadcházející ekonomické recese, si myslím, že není nereálné, abychom viděli i cenu 30 000 – 55 000 USD v roce 2020.

Co číst dále?

Jaké kryptoměny mají v roce 2020 největší potenciál k růstu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: