Nigérie je největším africkým státem podporujícím kryptoměny

5
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Západoafrický stát Nigérie se může pyšnit nejen největším africkým trhem s kryptoměnami, ale je také předním světovým uživatelem digitálních měn. Do země také přichází mnoho kryptoměnových podvodníků.

Africký stát otevřený kryptoměnám

Nigérie se svými skoro 200 miliony obyvatel patří ke státům, které kryptoměny a technologii blockchain vítají. V roce 2019 bylo dle Google Trends slovo Bitcoin nejvíce vyhledáváno z celého afrického kontinentu právě v Nigérii.

Podle nedávného průzkumu provedeného společností Arcade Research se Nigérie umístila v globálním měřítku na pátém místě s 11% občanů, kteří užívají nebo alespoň vlastní nějakou kryptoměnu.

Tyto trendy ukazují, že v Nigérii je o digitální měny veliký zájem. Občané této africké země využívají kryptoměny hlavně z důvodů vysoké inflace v zemi, složité byrokracie a drahým službám. Mnoho Nigerijců se spoléhá na převody peněz pro každodenní použití.

Podvodníci na každém rohu

S rostoucím zájmem o kryptoměny také přichází mnoho podvodníků. Mnoho regulačních úřadů v zemi bije na poplach, když se snaží odvrátit příliv zločinců do země. Generální ředitel Technologické asociace v Nigérii (SIBAN), Iyere Ihenyen, řekl:

„Abychom opravdu porozuměli rostoucí míře podvodů v Nigérii, je nezbytné poukázat na příčiny. Zemi trápí vysoká míra nezaměstnanosti, stává se tak útočištěm pro podvodníky.“

Podle Ihenyena podvodníci těží z vysoké popularity blockchainu a kryptoměn, aby napálili mnoho lidí. Úřady v zemi se tak snaží pravidelně upozorňovat prostřednictvím sociálních sítí své občany o možných podvodných stránkách.

Úřady v zemi již spolupracují s mnoha regulovanými společnostmi, které by chtěly problém vyřešit pomocí blockchainového registru. Program Anti-Scam Alert Project má být představen v blízké budoucnosti.

Závěr

V letošním roce jsou kryptoměnové podvody nejvyšší za posledních pár let, což nutí úřady jednat intenzivněji. Nejvyšší možné zabezpečení představují hardwarové peněženky.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: