Nigel Green prodal polovinu svého kryptoměnového portfolia

3.4
(5)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Velký zastánce kryptoměn a generální ředitel nezávislé poradenské společnosti deVere Group, Nigel Green, před nedávném vysvětlil, proč zlikvidoval 50 % svých bitcoinů.

Polovina kryptoměnového portfolia

V nedávném příspěvku na blogu společnosti deVere Group prohlásil Nigel Green, že prodal polovinu svých BTC kvůli zisku a během korekce opět nakoupil. Podle data příspěvku prodal generální ředitel deVere Bitcoin v době, kdy cena dosahovala 24 661 USD.

Ve svém příspěvku napsal:

„Prodal jsem polovinu svých podílů v bitcoinu, protože dosáhly historického maxima, Vzhledem k tomu, že by se k tomu mělo přistupovat jako k jakékoli jiné investici. Pokud je to možné, je lepší prodávat vysoko a znovu nakupovat v poklesech.“

Nigel Green dodává, že jeho víra v nejdůležitější kryptoměnu světa je neochvějná, přestože prodal polovinu svých BTC. V příspěvku tak uvedl:

„Nemělo by zde docházet k nedorozumění ohledně mého rozhodnutí prodat polovinu bitcoinového portfolia. Není to kvůli nedostatu víry v bitcoin nebo konceptu digitálních měn. Vskutku více než kdy jindy věřím, že budoucnost peněž jsou kryptoměny.“

Nigel Green dále uvádí, že cena kryptoměn roste kvůli obavám z vysoké inflace, způsobené vládními stimulačními balíčky po celém světě. Investoři tak hledají bezpečný přístav pro svá portfolia, které nacházejí nejen v kryptoměnách.

V říjnu minulého roku Green předpovídal, že nejdůležitější kryptoměna světa zažije podobné cenové rally, jako tomu bylo v roce 2017. V té době se cena Bitcoinu pohybovala okolo 13 000 amerických dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 35 520 USD dle KMC.

Závěr

Pandemie koronaviru způsobila ve světě nedůvěru ve finanční systém, což vede k růstu ceny Bitcoinu. Otázkou tak je, zda cena Bitcoinu poroste podobnou rychlostí i nadále, po svém posledním historicky největším propadu o více, než 9 000 USD. Více informací se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře