Německo varuje před malwarem cílící na kryptoměnové burzy

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Německý regulační úřad ve své nejnovější zprávě varuje před novým malwarem pojmenovaný “Godfather“, který cílí na kryptoměnové burzy a další kryptoměnové aplikace. Na co si mají dát uživatelé kryptoměn největší pozor?

Německo varuje před malwarem

Německý úřad pro finanční dohled neboli BaFin vydal před nedávnem varování, ve kterém upozorňuje na nový malware nesoucí název “Godfather” (kmotr). Malware cílí nejen na finanční aplikace, ale i na ty kryptoměnové.

Německý regulátor uvádí, že počítačový virus se zaměřuje na více než 400 bankovních a kryptoměnových aplikací po celém světě. Malware dle všech dostupných informací zobrazuje falešné webové stránky kryptoburz či bank a uživatelům tak krade přihlašovací údaje. Na oficiálních stránkách BaFin se uvádí:

Godfather je známý tím, že zobrazuje falešné webové stránky běžných bankovních a kryptografických aplikací. Pokud se spotřebitelé přihlásí prostřednictvím těchto webových stránek, jejich přihlašovací údaje jsou předány kyberzločincům.

Podle odborníků na kyberbezpečnost z Group-IB se Godfather zaměřuje na finanční aplikace převážně ze Spojených států amerických. Malware za poměrně krátkou dobu své existence prošel řadu aktualizací a vylepšení, aby se tak stal pro uživatele obtížným k rozeznání.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 264 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnový průmysl se potýká stále více s útoky na kryptoměnové burzy či další jedince. Nezapomínejte tak na internetu na zvýšenou opatrnost, u kryptoměnového odvětví obzvláště. Případné podvodné aktivity neváhejte zaslat do příslušného kanálu na našem oficiálním discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ.

Na celou zprávu německého regulačního orgánu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan
Hodnocení článku :
     

Keď je tak ťažko rozpoznatelny, ako ho s istotou rozpoznať resp. ako sa dá prísť na to ze som na malverovej stránke? Diky za odpoveď, myslím ze to pomôže viacerým investorom.

spot_img