Německo plánuje špehovat své občany s pomocí trojských koní

4.5
(28)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nový zákon navrhovaný v Německu by měl udělit všem 19 federálním státním zpravodajským agenturám moc špehovat německé občany pomocí trojských koní. Poskytovatele internetových služeb (ISP) by tak byli nuceni k instalaci vládního hardwaru do svých datových center, který by přesměrovával data za účelem vymáhání práva do předem určeného místa, přičemž cíl by vůbec nic netušil.

Stát by využíval software s názvem FinFly ISP od společnosti FinFisher, který již německá policie používala v minulosti. FinFisher tvrdí, že jsou schopni snadno dodávat trojské koně na cílová zařízení na úrovni ISP.

„FinFly ISP umí za běhu upravovat soubory, které jsou stahovány nebo posílat falešné aktualizace softwaru.“

FinFly ISP existuje již téměř deset let a a jejich software byl v minulosti použit několikrát:

„Tajná služba používala FinFly ISP v síti nejdůležitějšího národního poskytovatele internetových služeb. Stačilo, že systém znal pouze přihlašovací informace cílové osoby do sítě poskytovatele, aby na její počítač nainstaloval řešení pro vzdálené monitorování a odtud je sledoval. “

Německo má dlouhou historii v používání vládního malwaru

BKA (německý Spolkový úřad kriminální policie) dříve používal trojské koně na jednotlivých chytrých telefonech jako způsob, jak získat přístup k šifrované komunikaci. Je důležité si uvědomit, že veškeré šifrování na světě je zbytečné, pokud je vaše zařízení ohroženo z venčí. Totéž platí, pokud se na obrazovce objeví fotoaparát, který vidí, co píšete. Dokonce i změny gyroskopu / akcelerometru ve vašem smartphonu lze použít k odvození vašeho PINu nebo hesla. Můžeme usoudit, že BKA zaznamenala úspěch při používání trojských koní a nyní se snaží nainstalovat hardware do datových center poskytovatelů internetových služeb, který by jim během aktualizace umožnil poslat tyto trojské koně na nové smartphony, počítače a další zařízení.

Tento zákon bude zpochybněn kvůli ústavnosti

Mnoho skupin, včetně Společnosti pro svobodu práv, již podávají žalobu proti vládě za to, že používají trojské koně, a pokud dojde k jejich rozšíření, hodlá podat ústavní výzvu. Ani samotní poskytovatelé internetových služeb nejsou s tímto vývojem spokojeni a citují zásadní ztrátu důvěry. Bitkom, skupina, která patří mezi nejlepší německé poskytovatele internetových služeb, uvedla, že projekt:

„Neuznává obrovská rizika pro celkovou integritu sítě poskytovatelů a související ztrátu důvěry.“

Navrhovaný zákon je již výsledkem mnoha jednání vlády a mnozí očekávají, že bude schválen, když bude předložen německému kongresovému orgánu, Bundestagu, k čemuž by mělo dojít v příštím týdnu.

Závěr

Německo již dlouho usiluje o tuto státní moc číst šifrované zprávy s pomocí vládního malware a jinak ovládat cílová zařízení. Především německý nejvyšší soud nedávno rozhodl, že ústavní ochrana při internetové činnosti vyplývající z práva na soukromí se vztahuje i na Němce; použití trojského softwaru k „podpoře zneužívání telekomunikací“ se však jeví jako jasný krok opačným směrem, i když se používá pouze na základě rozkazu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 28

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miroslav

No o co jde tak se znova vrátíme k psaní dopisů a podobně,nebo k holubům a bude po srandě.

Filip

Takhle Německo zničí svoji zem a vrátí se 17 století

Prdlajs

Nikdy nevěřte svým vládám!
A německé obzvlášť!

Martel

Pokud se provalí, že vláda ukradla (zná) přihlašovací údaje, tak potom nemůže nikomu prokázat, že nezákonný příspěvek napsal a vložil on. Pokud má vláda přístup do jeho HW a účtů, tak je mohla nechat vložit i ona.

Martel

Američani špehujou německou vládu. Německá vláda špicluje svoje občany.

spot_img