Největší propady Bitcoinu a příčina toho posledního

0
(0)

Cena kryptoměn neustále kolísá, proto se nemůžeme divit nad výskytem i větších propadů. Pojďme se nyní podívat na ty největší od ledna roku 2012 a zdůvodněme si možné příčiny toho nedávného. 

Větší propady nejsou ojedinělé

Od 17. prosince spadla cena Bitcoinu o téměř 70 %. V době psaní článku se hodnota celého marketu kryptoměn pohybuje okolo 390 milionů dolarů a Bitcoin se z $6100 dostal opět přes 8 tisíc. Z následujícího obrázku se dozvíte o větších korekcích Bitcoinu:

tabulka pádů

Pokles o 30 % se dá považovat za značný pád v rámci jakéhokoliv trhu. Avšak kolísání je u kryptoměn na denním pořádku. Bitcoin, stejně jako ostatní kryptoměny, pravidelně padá a poté zase stoupne. Jak můžeme vidět, pro Bitcoin byl rok 2017 jeden z nejtěžších, což může být způsobeno více než 100 příběhy, které předpovídaly jeho zánik.

Čím byl nedávný pád způsoben?

Celá řada špatných zpráv vedla k obrovskému poklesu kryptotrhu. Hodně se v poslední době mluví o dolarovém tokenu – Tetheru, který je zastřešen směnárnou Bitfinex. Nejistota tkví v malé pravděpodobnosti, že Terher má na svém bankovní účtu stejné množství dolarů, jako prodal Tetherů. A jelikož v poslední době dotoval trh množstvím kapitálu, může se jednat o bublinu a trh mohl být celou dobu nadhodnocen. Podezřelé je, že Bitfinex ani Tether nemusí nutně dokazovat dostatek peněz v bankách na doložení peněz za všechny Tethery.

O problému Tetheru si můžete přečíst v tomto článku.

K poklesu přispěly i zvýšené regulace v některých státech. Pro krátkodobé investory je to sice špatná zpráva, ale naopak dlouhodobí investoři vidí regulace jako nutnost, která by měla posunout kryptoměny do stádia masové adopce.

Pozitivní snad jen je, že pád nepocítil jen krypto trh, ale i fiat měny.

Hledání dna

I mezi začátečníky je známá fráze „nakup levně, prodej draze“. Teď jen zbývá otázka, kdy to už levnější nebude? Pravdu ale vlastně nikdo nezná. Pokud se díváme na tabulku výše, vidíme, že nejhorší propad probíhal celých 411 dní a to až do konce ledna 2015. Za tuto dobu se cena Bitcoinu propadla o 87 %.

Co se týče poslední korekce, tak za 52 dní se cena propadla o 69 %. Kdyby se něco podobného stalo v akciovém trhu, média by to nazývala podobně jako v roce 2008, tedy krizí. Samozřejmě, že před deseti lety byla ekonomická krize způsobena tím, že americká vláda předala hypotéky lidem, kteří si nemohli dovolit platit za domy, v nichž žili. Což u kryptoměn není důvod poklesu tak závažný.

Jak se státy snaží zkrotit kryptoměny

V Indii se snaží kontrolovat transakce na mnoha kryptosměnárnách za účelem vybrání daně z přijmu. Jen za posledních 17 měsíců se přes Indii dostaly transakce s hodnotou převyšující 3,5 miliardy dolarů.

Případ sám o sobě je Jižní Korea. Tato země nemá v plánu zakazovat směnu kryptoměn, což ještě před nedávnem tvrdila. Tamní vláda se však snaží odstranit anonymitu z transakcí. Proto musí při obchodování s krypto používat tamní lidé svá pravá jména.

Nezoufejte

Pokud jste nestihli prodat své krypto úspory, nezoufejte. Ve většině případů po pádu přichází i růst.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img