Největší americké banky lákají krypto talenty

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg špičkové americké banky a finanční instituce za poslední tři roky obsadily více než 1 000 pozic pro odborníky na kryptoměny a technologii blockchain. Nabídky pracovních míst souvisejících s kryptoměnami raketově vzrostly.

Banky a poptávka po kryptoměnových talentech

Zpravodajský portál Bloomberg začátkem tohoto měsíce vydal zprávu, ve které se zaměřil na monitorování pracovních míst pro kryptoměnové odborníky. Například profesní sociální síť LinkedIn uvádí, že od srpna minulého roku vzrostly nabídky pracovních míst pro krypto odborníky o více než 600 %.

Společnost Johnson Associates zabývající se konzultací lidských zdrojů, odhaduje, že pozice pro kryptoměnové odborníky jsou ohodnoceny o 20 až 30 % více než srovnatelné technologické pozice, které nesouvisejí s digitálními měnami.

Společnost dále uvádí, že mnoho mnoho senior kryptoměnových pozic těží z až 50 % nárůstu mzdy oproti srovnatelným pozicím. Generální ředitel Johnson Associates, Alan Johnson, o pracovních místech prohlásil:

„Banky nemohou riskovat, že jejich klienti půjdou pro kryptoměnové služby do jiné banky, takže si musí vybudovat vlastní systémy. Je to velký přínos, velká příležitost a oni potřebují lidi a potřebují je rychle. Jsou ochotni zaplatit hodně.“

Analytická společnost Revelio Labs zas analyzovala 287 náborů souvisejících
s kryptoměnami. Pracovní pozice vytvořily přední finanční instituce Goldman Sachs, Wells Fargo, Fidelity a JPMorgan Chase.  Revelio uvádí, že kryptospecialisté mají v průměru 9% nárůst mzdy oproti svým bankovním spolupracovníkům.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 63 568 USD dle KMC.

Závěr

Poptávka po kryptoměnových talentech je každým rokem na vzestupu. Kryptoměnový rekruti nyní oplývají sladkými prémiemi. Celou zprávu agentury Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img