Nejlepší dividendové akcie za prosinec 2023

3.6
(9)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
[aikit_audio_player]

Na nejistém trhu mohou akcie s dividendami nabídnout ochranu před volatilitou a poskytnout stabilní příjem. Níže se podíváme na deset nejlepších společností.

Mezi nejlepší akcie s dividendami v prosinci 2023 patří B. Riley Financial Inc. (RILY), poskytovatel finančních služeb; DallasNews Corp. (DALN), vydavatel zpráv; Green Plains Partners LP (GPP), společnost pro skladování paliv; Cohen & Company Inc. (COHN), správce investic; Frontline PLC (FRO), přepravce ropy; Monroe Capital Corp. (MRCC), společnost pro podnikové financování; Natural Health Trends Corp. (NHTC), dodavatel životního stylu; Oxford Square Capital Corp. (OXSQ), společnost pro rozvoj podnikání; a Portman Ridge Finance Corp. (PTMN), poskytovatel podnikových půjček.

Níže se podíváme na nejlepších 10 akcií s dividendami uvedených buď na New York Stock Exchange (NYSE) nebo Nasdaq, měřených podle očekávaného výnosu z dividend, s vyloučením společností s poměry výplat, které jsou buď negativní nebo přesahují 100%. Statistiky níže jsou k datu 24. listopadu 2023.

TickerSpolečnostSektor/průmyslTržní kapitalizace (mil. USD) Dividendový výnos (%)Cena ($)
RILYB. Riley Financial Inc.Finance64119.09 20,95
DALNSpolečnost DallasNews Corp.Komunikační služby2016,783,82
PTMNPortman Ridge Finance Corp.Finance15816,4816,75
COHNCohen & Company Inc.Finance3815,806.33
FROFrontline PLCEnergie5 00015.2022,55
TPVGTriplePoint Venture Growth BDC Corp.Finance37915.2510,49
NHTCNatural Health Trends Corp.Spotřební zboží6115.095.30
GPPGreen Plains Partners LPEnergie28614,7812.31
OXSQOxford Square Capital Corp.Finance16914,482,90
MRCCSpolečnost Monroe Capital Corp.Finance15214.277.01
Top 10 dividendových akcií podle forwardového dividendového výnosu

Proč jsou tyto akcie považovány za nejlepší?

Jako měřítko pro nejlepších 10 akcií s dividendami uvedených na NYSE nebo Nasdaq používáme očekávaný výnos z dividend. Investoři, kteří dávají přednost dividendám, hledají stabilní příjem spolu s potenciálem růstu hodnoty akcií. Nicméně budoucí dividendy nejsou samozřejmostí ani pro společnosti s dobrým historickým výkonem. Je třeba mít na paměti několik důležitých věcí.

Dividendy jsou průběžně upravovány

Během období ekonomické nejistoty může společnost snížit nebo úplně zrušit své dividendové platby, aby zachovala kapitál v nejistém období. Naopak v bullish ekonomickém prostředí mohou společnosti zvyšovat své dividendové platby, aby přilákaly investory.

Změny v procentuálním výnosu

Tyto akcie mohou nabízet nižší dividendový výnos při odlišných celkových podmínkách na trhu, změnách finanční stability a úpravách své tržní hodnoty.

Některé dividendové výnosy mohou klamat

Některé společnosti s dividendami mohou zvýšit svůj dividendový výnos, aby přilákaly investory krátkodobě, i když vyšší dividendy nejsou udržitelné. Proto je důležité věnovat pozornost poměru výplaty společnosti.

Jak vybírat akcie s dividendami

Investoři by měli vyhledávat společnosti s pevnými základy, dlouhodobou ziskovostí a udržitelným dividendovým výnosem, který se několik let pravidelně zvyšuje.

Jak hledat akcie s dividendami

Při posuzování společností s dividendami je pozoruhodné, že určité sektory, jako jsou finance, energetika a investiční trusty v oblasti realit, obvykle poskytují vyšší dividendy než jiné odvětví. Při výběru správné společnosti by investoři měli také věnovat pozornost podobným společnostem, abyste zjistili, zda je dividendový výnos v daném sektoru mimořádný.

Co by investoři měli hledat u akcií s dividendami?

Dividendový výnos

Dividendový výnos odráží roční hodnotu dividend ve srovnání s tržní hodnotou jedné akcie. Toto lze spočítat dělením roční dividendy na akcii aktuální cenou akcie, ačkoliv většina obchodních platforem a finančních zpravodajských webů tuto informaci zveřejňuje.

Například pokud společnost ABC vyplácí roční dividendu ve výši 10 dolarů při současné ceně akcie 100 dolarů, má dividendový výnos 10 % (10 dolarů / 100 dolarů = 10 %). Investoři hledající vysoké dividendy mohou začít vyhledávat emise s dividendovým výnosem nad určitým procentem. Mějte však na paměti, že dividendový výnos je pouze jedním z mnoha ukazatelů, které je třeba zvážit před investicí.

Poměr výplaty dividend (DPR)

Poměr výplaty dividend měří, kolik zisků společnosti je vyplaceno akcionářům. Investoři vypočítají tento poměr dělením celkových dividend čistým příjmem. I toto lze najít na finančních stránkách a dalších platformách.

Například pokud společnost ABC hlásí čistý příjem 50 000 dolarů a vyplácí 15 000 dolarů ročně na dividendách, bude mít poměr DRP 30 % (15 000 dolarů / 50 000 dolarů = 30 %). To znamená, že společnost vyplácí 30 % svých zisků akcionářům. Obvykle se společnost, která vyplácí méně než 50 % svých čistých zisků na dividendách, považuje za stabilní a s potenciálem pro udržitelný dlouhodobý růst zisků.

Poměr pokrytí dividendy

Tento poměr měří, kolikrát společnost může vyplácet dividendy svým akcionářům. Investoři vypočítají poměr pokrytí dividendy dělením ročního zisku na akcii společnosti roční dividendou na akcii.

Například pokud společnost ABC hlásí 10 milionů dolarů čistého zisku s ročními dividendami 2 miliony dolarů pro akcionáře, bude mít poměr pokrytí dividendy pět (10 milionů dolarů / 2 miliony dolarů). Obvykle investoři považují vyšší poměr pokrytí dividendy za příznivější.

Závěr

Investoři, kteří hledají společnosti s dividendami, by měli věnovat pozornost celkové finanční situaci akcie, do které plánují investovat. Společnost může nabízet vysoký dividendový výnos i při finanční nestabilitě, a je důležité neinvestovat bez správného porozumění základním akciím.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img