Nayib Bukele oznamuje novou rutinu nákupů bitcoinů pro Salvador: 1 BTC denně

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zatímco tržní hodnota nakoupených bitcoinů Salvadoru utrpěla v bear marketu více než 50% pokles, prezident Nayib Bukele nově oznámil, že začali opět nakupovat, a to pomocí DCA.

Salvador začne nakupovat 1 BTC denně

Salvador se vrací ke svým dnům nákupu BTC po několikaměsíční pauze uprostřed medvědích tržních podmínek. V současné době země drží 2 381 BTC s celkovou investicí přesahující 100 milionů $. Hodnota jeho pozic v BTC však kvůli bear marketu značně klesla.

Leckdo se v současné situaci na trhu nevyhne věštění “konce” a prodeji všeho v zájmu vyhnutí se ještě větší ztrátě. To však neplatí pro prezidenta Salvadoru. Nayib Bukele 16. listopadu oznámil, že středoamerický národ začne dokupovat BTC na denní bázi.

Salvador v souladu s oznámením začal nakupovat počínaje 17. listopadem. Naposledy přitom země nakupovala bitcoiny před více než třemi měsíci – v červenci.

Ztráty v bear marketu

Bukele svým oznámením mimo jiné určil nově zvolenou strategii. Zatímco předešlé nákupy se jevily více méně náhodně, tentokrát na to půjdou o něco promyšleněji. Metoda DCA zahrnuje pravidelné konstantní nákupy bez ohledu na tržní podmínky.

Podle veřejných záznamů v současné době Salvador drží 2 381 BTC za průměrnou nákupní cenu 43 357 $. Země tedy za nákup BTC utratila téměř 103,23 milionů dolarů, zatímco hodnota stejného množství BTC v současnosti činí jen 39,4 milionů dolarů.

Nákupy poprvé odstartovaly poté, co se jako první stát na světě rozhodl přijmout bitcoin jako zákonné platidlo. K tomu došlo na vrcholícím bull marketu v září 2021. S příchodem medvědího trhu však rané nákupy BTC Salvadoru začaly vypadat jako hazard, který nedopadl zrovna výhrou.

Malý stát však díky bitcoinu získal masivní publicitu a rozhodnutí do značné míry podpořilo místní cestovní ruch. Snížily se také náklady na přeshraniční převody.

Závěr

Salvador začal používat metodu pravidelného přikupování pro nově obnovené nákupy hlavní kryptoměny. Podle oznámení prezidenta Bukeleho bude množství jednotek ve správě země růst tempem 1 BTC denně.

Ačkoli přijetí BTC v Salvadoru nemusí v tuto chvíli vypadat příliš slibně kvůli intenzivní kryptozimě, karta se může snadno otočit během případných příštích bull marketů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

1 BTC denně není DCA.

Martin

A co to teda je? xD

Martin

Ajo, jasne. Bitcoin cost averaging 😁

Poslední editace 6 měsíců před přes Martin
Nemam

Vsak to je preci ODSD- osobni diktatorske sporeni na duchod nebo kdyby prisel o moc, tak aby neutikal s holym zadkem🐷

Reklama: