Na LocalBitcoins končí obchody za hotovost – položí regulace tuto platformu?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Globální peer-to-peer krypto směnárna LocalBitcoins dnes oficiálně potvrdila, že možnost směny kryptoměn za cash (hotovost) byla odstraněna.

Služba, která dříve spojovala lidi, aby si mohli vzájemně vyměňovat kryptoměny za hotovost, nyní podléhá jedné regulaci za druhou. Na počátku tohoto měsíce se všude strhly obrovské debaty, jelikož možnost směny za peníze jednoduše ze dne na den zmizela. Komunita pak spekulovala, zda se jedná o nějaký dočasný výpadek nebo něco horšího. Bohužel jsme se dočkali té druhé varianty.

V oficiálním prohlášení společnost LocalBitcoins konstatovala, že její závazky podléhají zákonu o odhalování a prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu, který vyžaduje, aby burza dodržovala určitá pravidla.

„Abychom se mohli přizpůsobit současnému regulačnímu prostředí, museli jsme přehodnotit naši politiku týkající se lokálních obchodů za hotovost, jakož i geografických oblastí, kde jsou naše služby k dispozici. V důsledku toho byly v sobotu 1. června na naší platformě zakázány inzeráty v kategorii ‚peníze‘ (tj. lokální obchody za hotovost).“

Tento krok přichází po zprávách, že na LocalBitcoins si brzy došlápne finský finanční úřad.

Na konci května zase společnost LocalBitcoins zakázala používat platformu íránským uživatelům. Údajně kvůli pravidlům Evropské unie…

Komunita na Redditu je naštvaná: „Je čas přestat podporovat LocalBitcoins, JIŽ NIKDY.“ A mnoho dalších komentářů, které hlásají, že platforma ztratila význam.

Závěrem

Zprávy o dříve opěvovaném serveru LocalBitcoins jsou den ode dne horší. Pravděpodobně se díváme na smrt této platformy v přímém přenosu. Ať už je za tím obrovský tlak finských úřadů nebo jen ochota přijímat regulace, vůbec to nevypadá na nějaký happy end. Začalo to verifikací, pokračovalo neúprosným tlakem místní vlády a nyní stopkou pro cash.

Co číst dál?

[ANALÝZA] Na jaké ceně nakoupit Bitcoin – kde chtějí obchodovat velcí hráči?

Zdroj: 
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Blábol

Tady to nemá cenu řešit LocalBitcoins si sám podřezal pod sebou větev a už je jen otázka času kdy to skončí .

spot_img