Na amsterdamském letišti si snadno vyměníte Eura za kryptoměny

0

Na mezinárodním letišti v „Schipol“ Amsterdamu byl nainstalován bankomat na kryptoměny. Ten pasažérům umožňuje převod z eur na kryptoměny, respektive na Bitcoin a Ethereum.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250 Kč měsíčně!

Ve středu letiště oznámilo, že zvážilo poptávku po dvou nejvýznamnějších kryptoměnách na trhu. Po šestiměsíčním testu tak iniciovali vybudování Bitcoin automatu, který se jako první svého druhu nachází na evropském letišti.

Chytrá směna peněz

Bankomat se nachází na strategickém místě, a to v blízkosti odletového terminálu. Cestující odlétající do zemí mimo eurozónu si tak mohou svá zbývající eura rovnou směnit na dvě největší kryptoměny (podle marketcapu), a to na BTC a ETH. Bankomat je navíc oboustranný, a tak výměna funguje i naopak. Co se bližšího umístění týče, bankomat najdete ve druhé příletové hale („Arrival Hall 2“).

Tanja Dik, ředitelka zákaznických produktů a služeb na letišti Schipol, se k tomu vyjádřila následovně:

„Doufáme, že tento BTC bankomat bude pro zákazníky užitečný. Dovoluje jim totiž směnit „lokální“ eura na „globální“ kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum. Toto může být zvlášť praktické, když ve své domovině zákazník nemá možnost platit eurem.“

Tato služba, kdy je na veřejných místech cestovatelům umožněno vyměnit si kryptoměny na fiat měny a opačně, je čím dál více dostupná po celém světě. Tímto způsobem výměny měn je zabráněno zbytečným příplatkům v regulérních fiat směnárnách.

Například na letišti v Brisbane, třetím nejrušnějším letišti v Austrálii, již fungují kryptobankomaty od počátku tohoto roku. Tam cestující uplatní kryptoměny BTC, ETH nebo i Dash.

Závěr

Tento způsob směny peněz a kryptoměn je velmi praktickým řešením, jak se vyhnout poplatkům běžných směnáren. Jistý příplatek u Bitcoin automatů bude, avšak oproti fiat směnárnám to bude částka malá. Do budoucna by se tyto bankomaty mohly objevovat na dalších letištích po Evropě.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Zdroj:
https://www.ccn.com/

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na