[HOT NEWS] Elon Musk nabídl za Twitter 41,3 miliardy USD

4
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Elon Musk, generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla, nabídl, že koupí společnost Twitter (TWTR) za 41,3 miliardy dolarů v hotovosti.

Musk nabízí 54,20 USD za akcii

„Nabízím odkoupení 100 % společnosti Twitter za 54,20 USD za akcii v hotovosti, což představuje 54% prémii oproti dni před tím, než jsem začal do Twitteru investovat, a 38% prémii oproti dni před veřejným oznámením mé investice. Moje nabídka je mou nejlepší a konečnou nabídkou, a pokud nebude přijata, budu muset přehodnotit svou pozici akcionáře“

uvedl Musk v prohlášení.

Akcie Twitteru vystřelily o více než 12 %

Akcie Twitteru po Muskově prohlášení vzrostly v předobchodní fázi o více než 12 %.
Musk na začátku tohoto měsíce získal 9,2% podíl ve společnosti Twitter za odhadovanou částku 2,89 miliardy dolarů a rychle poté oznámil, že se stane členem představenstva společnosti. Generální ředitel Parag Agrawal však o několik dní později uvedl, že s pozicí v představenstvu již nepočítá.

Vliv i na kryptoměny

Díky známému zájmu generálního ředitele společnosti Tesla o kryptoměny takováto jeho oznámení často vyvolávají vlny v kryptosvětě. Například kryptoměna Dogecoin, založená na memech, zaznamenala po zprávě o Muskově investici na Twitteru 11% nárůst.

Závěr

Twitter se v posledních měsících také etabloval jako platforma vstřícná ke kryptoměnám, když loni v září přidal možnost posílat spropitné v bitcoinech, přičemž v únoru tuto možnost rozšířil i na ether. Pokud by došlo k převzetí Twitteru Muskem, dalo by se očekávat další propojování s kryptoměnami a tím jejich širší přijetí veřejností. Mimoto by určitě došlo na revitalizaci nyní již zaostávajícího sociálního média.

Využíváte Twitter? A jak se na případné převzetí Twitteru excentrickým vizionářem a podnikatelem díváte? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

2 dny zpět jsem četl článek, který teď ne a ne najít – nějaký profesor nějaké americké univerzity tam rozvíjel hypotézu, jejímž gró bylo tvrzení, že E.M. se pokusí ovládnout Twitter, aby maximálně znesnadnil případné vyšetřování letité cílené manipulace s cenou akcií Tesla. To se mělo dít prostřednictvím cca 150 twitter botů, kteří po léta na Twitter chrlili příspěvky ve výsledku boostujici zájem investorů, na než pak v komentářích přirozeně reagovali reální lidé, a tím dál nevedome pomahali ceně akcií vzhůru.

FC Slaboj Višněhrad

Zajímavý postřeh. Takže Muskův záměr je vlastně možná ještě horší než když u nás Bureš koupil Mafru…

Vojtech

Jj. Můžou si směle potřást rukou ti dva…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: