Musk a Saylor ztratili dohromady 1,5 miliardy dolarů na bitcoinu, zatím však hodlují

4.3
(11)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Hledáte útěchu na trhu s kryptoměnami, který už řadu týdnů stabilně padá? Elon Musk a Michael Saylor jsou pravdděpodobně v mnohem větší ztrátě než většina kryptoinvestorů. Dohromady ztratili asi 1,5 miliardy dolarů.

Musk a Saylor jsou v miliardové ztrátě

Medvědí trh nenechává bez zranění ani největší hodlery a nejslavnější bitcoinové býky. Společnosti dvou slavných podnikatelů Tesla a Microstrategy mají kombinovanou ztrátu ze snížení hodnoty bitcoinu za cca 1,5 miliardy dolarů.

Podle Bitcointreasuries.net stojí 130 000 a 43 00 bitcoinů v držení Microstrategy a Tesly podstatně nižší částky, než za kolik je tyto společnosti nakupovaly.

Zdroj: Bitcointreasuries.net

Microstrategy

Ve společnosti Microstrategy Michael Saylor utratil téměř 4 miliardy $ (3 965 863 658 $) na nakoupení 129 218 BTC. Díky tomu má nyní tato společnost nejvíce bitcoinů ze všech veřejně obchodovaných firem s vlastnictvím přibližně 0,615 % z celkové nabídky 21 milionů.

Aktuálně má tato investice tržní hodnotu 2,97 mld. dolarů. Ztráta Microstrategy tak dosahuje 1 miliardy dolarů. Navíc se v předtržním obchodování 13. června akcie Microstrategy (MSTR) propadly na nejnižší úrovně za poslední měsíce.

Tesla

Medvědí trh je bolestivý i pro nejbohatšího člověka na světě podle Forbesu Elona Muska. Jeho automobilová společnost Tesla koupila během býčího trhu v roce 2021 přes 40 000 bitcoinů. Někdejší zisk ve výši 1 miliardy dolarů se proměnil ve ztrátu s tím, jak cena bitcoinu v roce 2022 neúnavně padá.

Nákladová základna 1,5 miliardy dolarů za 43 200 BTC, neboli 0,206 % z celkové nabídky bitcoinů, má nyní hodnotu 994 mil. USD, což je pokles o více než 500 milionů dolarů.

Celková ztráta ze snížení hodnoty sdílená mezi společnostmi dvou miliardářů, kteří věří v bitcoiny, přesahuje 1 a půl miliardy dolarů. Je však třeba dodat, že jde o nerealizovanou ztrátu. Dokud společnosti neprodají své pozice, tak žádnou ztrátu nerealizují a vzhledem k dlouhodobému horizontu pozic může poměrně snadno dojít k otočení situace.

Hlubší problém však může nastat pro Microstrategy, která si pomocí půjček své pozice napákovala. Pokud by cena bitcoinu spadla ještě výrazněji pod současné hodnoty okolo 23 tisíc dolarů, pravděpodobně se dočkáme updatu ohledně toho, jak bude společnost postupovat při zajišťování svých půjček.

Závěr

Musk a Saylor v době přípravy článku nadále drží své společnosti mimo veškerou paniku a hodlují bitcoin. Tesla a Microstrategy jsou dohromady v 1,5miliardové nerealizované ztrátě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kamikaze

A co třeba český Rockaway?
Co borečkové typu Viktor Fischer? Co tyhle neumětelové, umí a jak budou klientům vysvětlovat ztráty, a to měl fond kdysi slušný zisk. Jak tam uměli řešit riziko, to by mně moc zajímalo. No nic vybrali další prachy a jedou dál, že jo?
Apanáže má management slušný, a vo tom je. RETAIL a hloupí investoři, ale asi pláčou, ale rizika podepsali, tak co? Chce to klid.

LHTS

Ta se stante sam investorem a nemusite se spolehat na „borce“ z Rockaway. Dnes je to preci snadne. KYC Binance – strategie – par kliku na mobilu.

Martin

Pokud je období poklesu nikdo s tím nic neudělá. Při volatilitě u altů až 90 procent není co řešit. Prostě neprodavat ale nakupovat….

LHTS

Presne, podivejte se co dnes delaji alty, byly tak nizko ze uz se na to ani manipulatori z Wall Street nemohli divat 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: