Američan prodával Bitcoiny – teď sedí ve vězení

0
Nelegalní obchodování s Bitcoiny

V prosinci jsme přinesli zprávu, že v USA připravují zákon, který by umožnil trestat ilegální prodej kryptoměn nebo zatajování jejich vlastnictví. Více informací k této kauze najdete v tomto článku. A netrvalo dlouho a po cca třech měsících tu již máme prvního odsouzeného za nelegální obchodování s Bitcoinem.

Jeden rok vězení nepodmíněně

24-letý mladík ze státu Pensylvánie byl ve středu odsouzen za ilegální nákup a prodej velkého množství Bitcoinů. Ilegální z důvodu, že tyto transakce „zapomněl“ oznámit americkým úřadům. Za téměř dva roky zobchodoval Bitcoiny v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Z těchto obchodů si účtoval marži ve výši 2,6%, což mu vyneslo 40 000 dolarů. Soud byl ale nemilosrdný a mladému muži vyměřil trest jeden rok a jeden den nepodmíněně ve federální věznici. Mimo trestu odnětí svobody, musí také Eldon Ross vrátit všechny nelegálně získané prostředky, což je právě oněch zmíněných 40 000 dolarů. Odsouzený byl za nelicencované převody a nenahlášení převodu peněz z fiatu do Bitcoinu.

Nenahlášení transakcí je v USA trestné

Rosse usvědčili v listopadu 2017 z pokusu prodat Bitcoiny v hodnotě 50 000 dolarů federálním agentům v utajení. Podle soudních záznamů stačilo k jeho usvědčení to, že si od nich nevyžádal identifikační údaje. V podobných případech úřady tvrdí, že nepodniknutí kroků k získání KYC (know your customer – poznej svého zákazníka, což je proces ověření identity zákazníka) a nepodání zprávy Ministerstvu financí umožňuje praní špinavých peněz.

Zdroj:
bitcoin.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na