Mixin Network hack odčerpal 200 milionů dolarů z mainnetových aktiv

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Decentralizovaná síť peer-to-peer Mixin Network ztratila přibližně 200 milionů dolarů při nedávném hacku, jenž zahrnoval kompromitaci databáze poskytovatele cloudových služeb třetí strany.

Dne 25. září Mixin Network potvrdil, že hack 23. září odčerpal z jejích hlavní sítě kryptoaktiva v hodnotě přibližně 200 milionů dolarů. Po odhalení následovalo okamžité pozastavení všech vkladových a výběrových služeb na Mixin Network.

Mixin Network jmenoval blockchainového vyšetřovatele SlowMist a také Google, aby pomohli vyšetřit hack. Tým Mixin se mezitím pokouší o obnovu. V době hacku držel Mixin v Ethereu 94,48 milionů dolarů, 23,55 milionu dolarů v Dai a 23,3 milionu dolarů v bitcoinech. Celkové portfolio činilo 141,32 milionu USD.

Portfolio Mixin Network ve výši 141,32 milionu dolarů. 
Zdroj: PeckShield

Obnovení služeb a navrácení odcizených peněz

Vklady a výběry na Mixin Network budou znovu zahájeny „jakmile budou chyby nalezeny a opraveny“. Plány na obnovu ztraceného majetku pro uživatele nebyly zatím oznámeny.

I když bylo původně slíbeno, že zakladatel společnosti Mixin Feng Xiaodong vysvětlí tento incident ve veřejném přímém přenosu v mandarínštině ve 13:00 hongkongského času 25. září, odkazy na živý přenos nebyly poskytnuty na oficiálních kanálech sociálních médií, jako je X (dříve Twitter) nebo na oficiálních webových stránkách mixin.network.

Hack zakladatele Etherea

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin také nedávno utrpěl hack, který kompromitoval jeho profil na sociálních sítích X.

Vitalik Buterin potvrzuje, jak se hackeři dostali k jeho X účtu. 
Zdroj: Warpcast

Buterin potvrdil, že se stal obětí útoku, kdy někdo převzal kontrolu nad jeho SIM kartou. Útoky typu SIM swap nebo sim jacking mají za cíl ovládnout mobilní číslo oběti a používat dvoufaktorové ověřování pro přístup k sociálním médiím, bankovním a kryptoúčtům.

Závěr

Je zřejmé, že čím dynamičtější a novější služby a produkty se na trhu objevují, tím je i více příležitostí pro hacky a podvody různého druhu. Dejte si proto dobrý pozor, kam své peníze dáváte a také jak máte zabezpečené své účty. Útoky typu SIM swap bohužel mohou obelstít i nejopatrnějšího investora.

Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img