Mír je nejcennější bohatství!

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Žádná věc na světě není horší než válka. Nerodíme se zlí, ale během života v tomto světě se umíme i zbláznit. Mír je asi tou nejcennější věcí na světě. Bez míru lidé nemají ani svobodu, ani bohatství, a navíc jim hrozí, že přijdou o holý život. Význam míru si však musíme co nejčastěji připomínat.

Važme si míru

Važme si míru a vyžadujme od našich i světových politiků především mír. Obyvatelé žádné země na světě si nepřejí s někým válčit. Do politických i ekonomických center moci se však dere spousta psychopatů a duševně nemocných lidí. Mnozí psychologové před tím varují.

Není bohatství, když není mír

Bez míru neexistuje bohatství. Můžete mít peněz kolik chcete, ale ve válce se lehce stane, že přestanou mít jakoukoli hodnotu a nic si za ně nekoupíte. Celý váš majetek byste ve válce mohli hodit za hlavu, byl by vám k ničemu.

Bez míru takřka nic, až na potraviny, potřebné vybavení, vodu a léky, nemá žádnou cenu. Z ostatních věcí by byla pouze zbytečná zátěž. Utéct by se dalo pouze s kouskem zlata či bitcoinu, ale význam by to získalo až tehdy, pokud by se vám skutečně podařilo najít mír.

Lidský život

Touha po moci vede k soupeřivosti. Když začnou o moc soupeřit státy, vede to k válkám. Stát jsme my. Tvoříme ho my všichni, včetně našich dětí. Někdo nás však zmanipuloval natolik, že nás naučil poslouchat a dělat, co se nám řekne. Naučil nás dokonce, že je naší úlohou, učit této poslušnosti i své vlastní děti. Ve skutečnosti by spíše stát měl poslouchat lidi a pracovat pro své lidi. Dnes vidíme, co se stane, pokud začne pracovat pro dobyvatelské choutky nějakého vůdce.

Vládne nám soubor pravidel a zákonů, které jsme si de facto upletli sami na sebe. Jsou místa, kde se moc koncentruje v rukou diktátorů. Otázkou je, jak najít cestu ven z této podivné pasti? Jakou cenu má lidský život a jak zachovat mír?

Závěr

Bolest plodí bolest a pomsta plodí pomstu, tak funguje válka. A válka je zlo, smrt a neštěstí. Važme si proto míru, jako ničeho jiného. Vyžadujme mír od našich naškrobených zastupitelů a šiřme tuto myšlenku do světa. Zapišme ji třeba do blockchainu, když to bude nutné.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tom

Není co dodat, absolutní souhlas. Snad se aktuální situace nezvrtne v něco ještě víc děsivého. To by se ty naše kryptopeněženky vypařily i s námi.

Vojtech

Jako budete mě mít asi za blázna, ale já mám svůj trezor v krabičce obložený ze všech stran rybářským olovem😂 Ale to mám vyloženě pro případ nějaké větší sluneční erupce. Scénář jaderné války beru, že je beztak za horizontem mých možností přežít.

spot_img