Michael Saylor: Schválení Ethereum ETF je dobré i pro Bitcoin

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel MicroStrategy a velký zastánce bitcoinu Michael Saylor změnil názor na Ethereum ETF a tvrdí, že nedávné schválení americkým regulátorem je dobrou zprávou také pro Bitcoin.

Michael Saylor pochvaluje schválení Ethereum ETF

Michael Saylor, zakladatel MicroStrategy, změnil svůj postoj ke schválení Ethereum ETF. Nyní tvrdí, že nedávné schválení těchto fondů americkým regulátorem může být přínosné i pro Bitcoin. Podle něj toto rozhodnutí posílí politickou podporu Bitcoinu v rámci celé kryptoměnové komunity. Schválení osmi spotovoých Ether ETF 23. května poskytuje Bitcoinu další linii obrany a zvyšuje důvěru v kryptoměny jako legitimní třídu aktiv.

Saylor zdůrazňuje, že schválení urychlí institucionální adopci kryptoměn, protože investoři, kteří dosud váhali, nyní uznají kryptoměny jako legitimní investiční příležitost. Očekává, že kapitál bude rozdělen mezi různé kryptoměny, přičemž Bitcoin stále obdrží většinu kapitálu díky svému postavení lídra na trhu. Saylor odhaduje, že investoři mohou alokovat 5 až 10 % svého portfolia do kryptoměn. 60 až 70 % této alokace půjde dle jeho slov do Bitcoinu.

Jeho postoj ke Ethereum ETF se změnil, protože dříve věřil, že šance na schválení SEC jsou minimální. Před nedávným schválením Saylor předpokládal, že Bitcoin bude jediným aktivem nabízeným jako ETF na Wall Street. Nyní však uznává, že širší schválení kryptoměn může přinést pozitivní dopady pro celý trh, včetně Bitcoinu.

Vzhledem k tomu, že institucionální investoři začínají vnímat kryptoměny jako seriózní investiční příležitost, může schválení Ethereum ETF znamenat významný posun v dynamice trhu a přinést nové příležitosti pro růst a inovace v kryptoměnovém odvětví.

Další informace o vývoji ceny BTC, ETH a dalších kryptoměn se věnoval také v nedávné videoanalýze náš analytik Jaroslav Jarolím. Neváhejte se proto podívat na video níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 69 071 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje kolem 3 752 USD.

Závěr

Co si o jeho slovech myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celou epizodu s Michaelem Saylorem si můžete pustit pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img