Bitcoin za únor posílil o téměř 20 000 dolarů, jde o největší zelenou svíci v historii

5
(5)

Cenové výnosy bitcoinu nám dávají mnoho důvodů k optimismu a Bitcoin po proražení 60 000 dolarů již pomalu vyhlíží útok na nová historická maxima.

Bitcoin po neuvěřitelných únorových ziscích stále sice ještě nedosahuje historických maxim, ale býci již stanovili nový rekord. V příspěvku na X (dříve Twitter) z 1. března odhalil účet Checkmate, pseudonymní hlavní on-chain analytik společnosti Glassnode, “pozoruhodnou” cenovou událost BTC.

BTC předvedl neskutečnou únorovou svíčku

Uzavření měsíční svíce zpečetilo jasné vítězství bitcoinových býků. Podle údajů společnosti CoinGlass přinesl únor největší zisky pro BTC/USD od prosince 2020. A to ve výši 43,55 %.

V absolutním vyjádření je však obrázek ještě povzbudivější, jak Checkmate správně poznamenal. S odkazem na měsíční výkonnost spolu s údaji Glassnode můžeme říci, že únor vyústil v měsíční svíčku téměř 20 000 dolarů.

Neskutečné… únor 2024 nám na Bitcoinu předvedl svíčku 19,84 tisíc dolarů, což je největší měsíční nárůst v USD v historii tohoto aktiva. Tím se tržní kapitalizace bitcoinu zvýšila o 390 miliard dolarů… O pozoruhodných 47 %.

Pro kontext dodávám, že 20 000 dolarů samo o sobě tvořilo historicky nejvyšší cenovou úroveň BTC. Úroveň, kterou jsme zaznamenali v prosinci 2017 a která zůstala nepřekonána po dobu tří let. Bitcoinu trvalo téměř celé desetiletí, než se na ni dostal.

“Záchranná síť” BTC se soustředí kolem ceny 52 000 $

Nutno dodat, že měsíční uzávěrka byla i zdrojem zlosti mezi účastníky trhu. Měsíční svíčky mohou v dobách svého ukončení vyvolávat zvýšenou volatilitu. To je pro Bitcoin v jeho současném stavu potenciálně problém, protože order booky postrádají značnou nabídkovou likviditu, která by fungovala jako podpora.

Níže přiložený snímek likvidity order booku BTC/USDT na největší světové kryptoburze Binance, ukazuje 59 000 dolarů jako nejbližší potenciální záchrannou síť.

Pokračující ve vlastní analýze, spoluzakladatel Material Indicators Keith Alan navíc odhalil významné změny ve složení knihy objednávek na nižších úrovních. Řada nabídek, které se dříve objevovaly v zóně kolem 20 000 USD, se přesunula až na 52 000 USD.

Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali nejvýznamnější změnu v order booku od ledna. Výstřel cena na 64 tisíc dolarů a 49% měsíční svíčka nebyly na bingo kartě nikoho, stejně jako knot dolů na 58 tisíc dolarů nebo téměř 8 miliard dolarů v přílivu do BTC ETF, které posunuly cenu mnohem dál za 60 tisíc dolarů, než většina z nás očekávala.

Alan poukazoval na klíčovou událost druhé poloviny minulého měsíce – spotové burzovně obchodované fondy na Bitcoin neboli ETF. Do těch se během pár týdnů již nalily rekordní objemy peněz.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 082 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img