Medvědi budou příští týden tlačit cenu bitcoinu dolů – ve hře je 3,7 miliardy USD

4.9
(18)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden se uzavíralo jedno z možných časových oken pro schválení nebo zamítnutí spotových bitcoinových ETF. To nám dokázalo graf bitcoinu rozkmitat skoro o 8,5 %. Přesto týdenní svíčka kurzu ceny bitcoinu zatím uzavírá téměř na stejné pozici, jako začala. Ale ještě nás čeká neděle a večer bývá někdy opravdu se na co dívat. Projdeme si dnes spolu grafy bitcoinu v různých časových pásmech a pokusíme se najít směr dalšího pohybu.

Tento týden byl i plný zajímavých makroekonomických informací. V úterý zveřejnili inflační data ve Spojených státech. Jádrová inflace poklesla a ekonomika tak ukazuje svojí sílu. Investoři ale moc nevěří a raději utekli ke zlatu. To vyrostlo a bitcoin šel dolů. Hned v noci ale Čína zveřejnila svoje rostoucí maloobchodní tržby a na trh se vrátil optimismus. K tomu se přidaly klesající ceny výrobců ve Spojených státech a blížící se možné schválení spotových bitcoinových ETF. A růst 8,5 % byl na světě.

Evidentně institucionální investoři nechtějí čekat na schválení a nakupují bitcoiny již nyní. To se projevuje na snížení likvidity na burzách a samozřejmě i růstem ceny. Nicméně ke schválení zatím nedošlo a tak se cena zase propadla. Páteční výsledky stavebních povolení již trh moc nerozkolísaly a tak páteční CME uzavřela kolem 36 500 USD. A tam se de facto držíme celý víkend.

Medvědí divergence na bitcoinu je stále ve hře

Na čtyřhodinovém grafu vidíme stále pokračující medvědí divergenci s indikátorem Relative Strength Index (RSI). Cena sice narostla velmi rychle o 8,5 %, ale RSI se již ani nedostalo do překoupeného pásma (nad 70 bodů). To by mohlo být varování před potenciální silnější korekcí.

Na denním grafu jsem vyznačil Fibonacciho retracement za poslední tři uzavřené měsíce. Kurz nám maluje rostoucí trend a drží se ho. Indikátory MACD a RSI ale mohou naznačovat potenciální změnu trendu. Mohli bychom otestovat 35 200 USD nebo spíše i 33 000 USD. Opět bych to bral jako varování před možným poklesem.

Na týdenní graf jsem vyznačil možný pattern rostucího klína. Ten se často čte jako medvědí signál a ukazoval by na možný propad ceny až někam kolem 16 000 USD. Do toho ale vstupuje počátek ledna, kdy je mezní termín pro vyjádření se ke spotovým bitcoinovým ETF. Před tímto datem lze očekávat spíše růst. Na druhou stranu jsme aktuálně u horní hranice patternu, index ADX ukazuje hodnotu 25 (hranice mezi slabým a silným trendem) a ATR se stále drží na vyšších hodnotách značících zvýšenou volatilitu. Osobně bych nyní očekával pokles a otestování spodní hranice patternu.

Co si myslí analytici

Při pohledu na internet lze najít záplavu zpráv o bullrunu, brzkém růstu a nejeden odborník již maluje cenu bitcoinu přes 100 000 USD. Osobně mě zaujalo srovnání s historií analytika Crypto Rover. Aktuální týdenní RSI historicky indikuje silné období růstu ceny.

Dalším zajímavým srovnáním může bát i analýza od TAnalyst. Ten vychází z indikátoru MACD a jeho překříženích na měsíčním grafu. Analýzu zveřejnil již 4. srpna, ale stále se potvrzuje jako funkční. Považuje býčí trh za odstartovaný.

Závěr

Osobně jsem z dlouhodobého hlediska na bitcoinu býčí a věřím v růst. Cesta nahoru ale nevede přímo a musíme projít i mnoha poklesy. Podle analýzy je jedno takové před námi. Dolní hranice patternu se pohybuje kolem 31 500 USD. To je také 50 % hladina výše uvedeného Fibonacciho retracementu. Podle Dowovy teorie je to hladina, kde často dochází k obratům. Technická analýza tedy říká pokles. Markoekonomické informace ale říkají, že za cca 50 dní dojde k rozhodnutí o případném schválení spotových bitcoinových ETF. Za cca 150 dní nás také čeká halving. Makro samozřejmě určuje trend. Index Fear & Greed je na 66 (hamižnost). Lze tedy soudit, že FOMO bude zajišťovat nový přísun peněz do krypta a primárně do bitcoinu.

V příštím týdnu nás čekají jen ve čtvrtek zajímavé informace o jádrových cenách v USA a osobních příjmech/výdajích v USA. A největší pozor si dejte na páteční vypršení bitcoinových opcí. Ve hře jsou opce za téměř 3,7 miliardy USD a medvědi očekávali propad ceny pod 32 000 USD. Budou se tedy pravděpodobně snažit aktuální cenu snížit.

Celý článek samozřejmě není ani investiční radou nebo jakýmkoliv doporučením pro vás. Jedná se pouze o můj osobní názor a tak jej prosím berte. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Monaroko

Jen ať jde cena dolů. Já budu za pokles rád

Jan H.

Ja jsem ve stavu kdy je pro me horsi nevedet, jestli pujde cena dolu nez nahoru kvuli nakupovani 😀 Bojim se, ze kdyz se btc jeste ocitne pod 30 tisic, bezim strelit ledvinu 😀

Jan H.

No tak na takovych cenach to bude jeste horší 😀

pietro

Vy jste snílci… 😀

bkf1

Prajska pod 30 je ještě vcelku reálná. To těch 12k, jak píše Kamil (a jak pořád doufá Jarda Jarolím), to už by byla solidní panika, která by naplnila nejednu “banku orgánů” 😀 A to mi připomíná jedno klasické, nejen Jardou tisíckrát omílané, pravidlo “investuj jen tolik, kolik si můžeš dovolit ztratit” 🧠👍

Jan H.

Dekujeme za analyzu 🙂

Martin72
Hodnocení článku :
     

Jsem zvědav jak je btc v kondici a za kolik bude v pátek večer.

Lukáš

Děkuji za analýzu, kde hledáte kolik,kdy a jake opce vyprší. Děkuji za odpověď, hezkou neděli.

Lukáš

Děkuji, nevšiml jsem si.

spot_img