Média referují hlavně o Bitcoinu – Předpovídal růst mediálního zájmu o kryptoměny růst jejich cen?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Švýcarská vláda zamítla žádost Crypto Valley o 100 milionů franků • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Basák Coldplay investoval do aplikace na obchodování BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin začal...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

O téma bitcoinu je mnohonásobně větší mediální zájem než o jiné kryptoměny. Analýza nezávislého srovnávače kryptoměn Coinario.com se podívala prostřednictvím mediálního archivu Newton Media na míru medializace Bitcoinu a dalších vybraných kryptoměn, které patří mezi investory k oblíbeným a o které je zároveň mediální zájem.

Analýza sledovala míru medializace Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a Monera a to v českých, slovenských a polských médiích (TV, rozhlas, tisk a internet). Kryptoměny jsou médii prezentovány zejména prostřednictvím článků a reportáží o Bitcoinu. Mediální výstupy o Bitcoinu tvořily ve sledovaném období od roku 2010 téměř 80 % podílu ze všech čtyř sledovaných kryptoměn.

Celkové počet mediálních výstupů, který se týkal právě Bitcoinu mnohonásobně převyšuje počet výstupů o ostatních sledovaných kryptoměnách. Podívejte se na počty mediálních výstupů v infografice:

Medialization of Bitcoin and Cryptocurrencies_Coinario.com_NewtonMedia.cz_

Kryptoměnami se zabývají spíše internetové servery, blogy, zpravodajské weby a tisk. Méně jsou pak kryptoměny tématem pro televizi a rozhlas.

Mediální zájem o Bitcoin výrazně roste mezi lety 2012 a 2014. Česká, slovenská a polská média o tématech spjatých s Bitcoinem referovala v tomto období přibližně ve dvou tisících případech.

Medialization of Bitcoin and Cryptocurrencies_Coinario.com_NewtonMedia.cz_2

Mediální zájem o téma Bitcoinu a kryptoměn pak prudce narůstá mezi lety 2016 a 2017, zatímco strmý růst cen kryptoměn přichází hlavně mezi lety 2017 a 2018. Mezi lety 2017 a 2018 se přitom mediální zájem o Bitcoin zvýšil jen nepatrně. Skokový růst mediálního zájmu o témata spojená s kryptoměnami, tak mohl být jedním z indikátorů budoucího růstu cen kryptoměn.

* Analýza sledovala období od 1. 1. 2010 do 31. 8. 2018 a data čerpala z mediálního archivu Newton Media (TV, rádio, tisk a internet – z Česka, Slovenska a Polska).

O Coinario

Coinario.com je nový startup z Česka, země ze které pochází první Mining Pool a první hardwarová peněženka Trezor, Paralelní Polis, General Bytes a další globální krypto projekty. Coinario je nový nezávislý online srovnávač plný podrobných recenzí kryptoměn, burz, krypto peněženek a vzdělávací platforma pro začátečníky i pokročilé. Coinario provádí nováčky na cestě světem kryptoměn a radí jim, jak se nespálit při investici do kryptoměn. Coinario nabízí také největší konvertor kryptoměn a fiat měn na světě. Více se dozvíte na www.coinario.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na