Máte Bitcoin Cash? Jeho open interest se od předešlého halvingu snížil o 47 %

3.5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

K většinovému poklesu ceny Bitcoin Cash došlo 10. dubna, kdy cena během tří hodin prudce klesla o 7,51 %.

Open interest (OI) Bitcoin Cash a jeho cena se během sedmi dnů od svého halvingu propadly. Tím se vymazal krátký časový úsek výrazné byčí dynamiky, který vedl k události ze 4. dubna.

Podle údajů společnosti CoinGlass činil 12. dubna OI pro Bitcoin Cash 378,3 milionu dolarů. To je o výrazných 47 % méně než na vrcholu 708,5 milionu dolarů před halvingem BCH.

Pokles OI se shodoval s 13% poklesem ceny BCH.

K většině poklesu jeho ceny došlo 10. dubna, kdy po čtyřech dnech těsného kolísání mezi 676 a 691 dolary došlo k prudkému poklesu o 7,51 %. Stalo se tak během tříhodinového okna.

Tyto cenové pohyby jsou naprostým opakem toho, co se dělo po prvním halvingu BCH v roce 2020. Bitcoin Cash tehdy zaznamenal vzestupnou dynamiku, když vzrostl o 4,7 %, zatímco OI se zvýšil o 10 % na 73,86 milionu dolarů.

Tehdy byl Bitcoin Cash starý necelé tři roky. Vedly se však debaty o možnostech využití Bitcoin Cash. Hlavně kvůli nižším nákladům na zpracování transakcí a nižším energetickým nárokům na ověřování nových bloků.

Bitcoin a Bitcoin Cash proti sobě vedou již dlouhou dobu válku

Ve svém příspěvku z 18. března na sociální síti X požádal Adam Back, generální ředitel společnosti Blockstream, Rogera Vera, který před několika lety přešel na stranu Bitcoin Cash, aby se znovu připojil ke komunitě Bitcoinu.

Přidej se k té zk*rvené bandě @rogerkver. Právě se to rozehrává. Víš, že chceš. Nemusíš do toho jít sám, buď marnotratným synem a vrať se.

– Adam Back, zdroj: x.com

Roger Ver, obecně známý jako “Bitcoin Jesus”, je silným zastáncem kryptoměny Bitcoin Cash a tvrdí, že více odpovídá původní vizi Bitcoinu Satoshiho Nakamota.

Ver tvrdí, že Bitcoin Cash má díky nižším transakčním poplatkům lepší předpoklady sloužit jako úložiště hodnoty i jako měna. Mezitím mnoho investorů zaujímá pozice v bitcoinech a netrpělivě očekává jejich růst s tím, jak se příští týden blíží halving.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img