Masivní prodeje Bitcoinu poslaly všechny kryptoměny do červených čísel

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin klesl na úroveň 10 500 USD, Litecoin a Ethereum také klesly, Ripple zaznamenal méně dramatický pokles. Všechny ostatní velké kryptoměny také spadly a pád pokračuje i dnes dopoledne. Podle analytiků byl pokles trhů způsoben masivními prodeji Bitcoinu. A Bitcoin už tradičně ovlivnil i vývoj cen ostatních kryptoměn.

Noční výprodeje

Podle serveru Coinmarketcap se výprodeji snížila hodnota celého trhu na 458 miliard USD, což znamená, že trh ztratil během jediné noci přes 50 miliard USD.

Chyba burzy Zaif

Jedním z důvodů výprodeje by mohla být chyba burzy Zaif (informovali jsme včera ve zprávách dne), kdy se trh dostal pod tlak poté, co počítačová závada umožnila uživatelům bezplatně převést BTC v hodnotě 20 bilionů USD.

Burza Zaif je v současné době vyšetřována japonským úřadem pro finanční služby ohledně bezpečnosti jejího systému a dalších obchodních praktik.

Ostatní kryptoměny následovaly Bitcoin

Podobně se vyvíjela cena Etherea (ETH). Během posledních 24 hodin se snížila o 10 % na 842,14 USD. Druhá největší kryptoměna na světě má nyní tržní kapitalizaci ve výši 82,3 miliardy USD.

Cena Ripple (XRP) také klesla, od včerejška o 9,5 % na 1,02 USD za minci. Tržní kapitalizace populárního altcoinu klesla na 39,8 miliardy USD.

Kryptoměna Bitcoin Cash (BCH) podala v tomto období jeden z nejhorších výkonů, ztratila téměř 13 % a dostala se na hodnotu 1 321,77 USD za coin. Tržní kapitalizace BCH se snížila na méně než 22,5 miliardy USD.

Nejhůře za posledních 24 hodin však dopadla cena Litecoinu (LTC). Klesla o více než 13 % na 213,37 USD, což snížilo tržní kapitalizaci na 11,8 miliardy USD.

Další pokles na obzoru?

Nálada kryptotrhu se otočila velmi náhle. V případě dalších negativních zpráv nelze vyloučit pokračování prodejů a další pokles cen.

Další zdroje:
Fool.com.au
Forbes.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel

Zdravím, investovat raději do LTC nebo RXP? Jak to vidíte?

Michal

Určitě nebude chyba ani v jednom případě, oba mají slušný potenciál růstu v dlouhodobém horizontu.

kRoCaN

Jako v jakém smyslu má potenciál růstu Ripple , jestli si myslíš že se někdy vrátí na 3 dolary a výš tak sní dál , šlo to krásně vidět na nedávných růstech .Ripple už má dávno potenciál růstu dávno vyčerpaný ,jo pokud klesne jeho cena opět o 50% tak má smysl do něj investovat nikoliv jak je jeho cena nad dolar ,jeho růst už nebude tak aktuální už jen z důvodů že se tam musí cpát desítky miliard aby se jeho cena posunula o pár centů ,prostě ti investoři co tam sypali prachy jak jeho cena rostla na 2-3 dolary jsou už dávno pryč a prachy tam cpát nebudou a důkazem jednoznačně bylo jak posledních 14 krypta rostla ,Ripplu pořád scházelo nějakých 40 miliard dolarů jen aby se vrátil přes 2 a půl dolaru .

spot_img