Luna Foundation opět nakupovala – chce mít víc BTC než MicroStrategy

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Luna Foundation Guard (LFG) neustává se svými bitcoinovými nákupy, chystá se dokonce předstihnout společnost MicroStrategy a stát se tak jedním z největších držitelů této kryptoměny.

Se 42 530 bitcoiny v držení je nadace na dobré cestě k dosažení svých vysokých ambicí.

Další nákupy Luna Foundation

Luna Foundation Guard (LFG), která má na starosti protokol Terra, ve středu oznámila nákup bitcoinů v hodnotě 100 milionů dolarů a včera nakoupila za dalších 5 milionů dolarů. Nedávnými nákupy již LFG získala 42 530,82 bitcoinů v hodnotě více než 1,72 miliardy dolarů.

Tímto nákupem se Luna Foundation Guard stala 18. největším bitcoinovým držitelem (nepočítáme tvůrce bitcoinu Satoshiho Nakamota), když na prvním místě je společnost MicroStrategy, která aktuálně drží 129 218 bitcoinů. Ta navíc  minulý týden přikoupila dalších 4 167 bitcoinů

Přibližně v době posledního nákupu MicroStrategy nakoupila LFG 5 040 BTC za 230 milionů dolarů. Hromadění bitcoinů ze strany LFG bylo pokračováním nastoleného trendu, kdy organizace každý den (po tři dny po sobně následující dny) nakupovala BTC v hodnotě až 125 milionů dolarů.

Do Kwon, spoluzakladatel společnosti Terra, prozradil, že zatímco projekt měl připraveny 3 miliardy dolarů ve fondech „připravených k vybudování rezerv“, tak v nadcházejících měsících se plánuje zvýšení tohoto čísla na 10 miliard USD. Reakce trhu na tento nákup byla ale vlažná a bitcoin a terra, s ohledem na širší korekci trhu s kryptoměnami, oslabily.

Proč Terra hromadí bitcoiny?

Pro neinformované může být nákup bitcoinů společností Terra velkým překvapením, ale bližší pohled odhalí, že nákupy jsou součástí Kwonových plánů na zajištění krátkodobých výkupů UST a na decentralizovanou forexovou rezervu.

„Bitcoinu velmi věříme, takže budeme prostě pokračovat v nákupu, kdykoli bude příležitost […] Postupem času bude Terra podpořena košem nejlepších aktiv 1. vrstvy.“

Tím by UST získal status hybridního stablecoinu, který uživatelům umožní vyměnit 1 USD v UST za 0,99 USD v hodnotě BTC.

Kromě nákupní horečky bitcoinu se Terra průlomovým nákupem za 200 milionů dolarů zaměřila také na projekt Avalanche. Kwon řekl, že volba AVAX byla snadná, protože hvězdný růst jeho ekosystému a loajalita komunity ukazují sílu tohoto projektu.

Závěr

Aktuálně se token Luna obchoduje za 81,4 dolaru (9. místo v žebříčku kryptoměn dle kapitalizace) a tržní kapitalizace jejich UST stablecoinu se pohybuje kolem 17,3 miliardy USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: