Libracoin a XRP oznámí partnerství a další dohady kolem FB kryptoměny

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zatímco se čeká na oficiální oznámení Libracoinu, které by mělo proběhnout dnes odpoledne, internet se plní více nebo méně divokými odhady a dohady. Pro zajímavost jich pár přinášíme, můžete přidat své vlastní a za pár hodin uvidíme, kdo byl nejblíže skutečnosti. 

Libracoin oznámí spolupráci s XRP

Velmi zajímavý názor, podle kterého stačí porovnat jednotlivá oznámení o partnerství těchto dvou společností za poslední dobu. To by ovšem byla velmi zajímavá novinka. Co myslíte, je to pravděpodobné?

Libracoin bude těžký soupeř Bitcoinu

Podle jiného názoru bude Libracoin cílit na stejné skupiny, se kterými počítal pro své další rozšíření Bitcoin, tj. země, kde je většina lidí bez bankovních služeb nebo nestabilní země, kde lidé hledají zajištění před nejistotou státních měn. Navíc Libracoin bude jednodušší na používání a snadněji dostupný i pro lidi, kteří kryptoměnám nerozumí. Což má ale i stinnou stránku.

Ke kontrole nad daty přibude i kontrola nad penězi

Když se nad tím zamyslíte, tak tento názor dává také smysl. Už nyní tyto velké firmy mají kontrolu nad většinou vašich dat a nyní k tomu přibude i kontrola nad penězi. To je sice ještě poněkud vzdálená budoucnost, ale není tak těžké si představit nástup SkyNetu, pardon TestNetu…

Závěr

Co si myslíte o tomto projektu Facebooku? Pojďte si trochu zaspekulovat pro odlehčení v komentářích. Za pár hodin, pokud Facebook dodrží termín, se sejdeme nad článkem znovu a uvidíme, jak to celé dopadlo.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
HAHHA

Místo spekulací jsem máte dávat aktuální novinky Ripplu a XRP !!!

k 001

centralizovaný XRP si strč doprdele

Petr

K 001
Za mně
Nemohu nevlezlo by se mi msmv150 tisíc ks

palo

”těžký soupeř Bitcoinu” , ”země, kde lidé hledají zajištění před nejistotou státních měn” To ako vazne ???? Privatny a centralizovany stable coin baknuty inflacnym fiatom povazovat za konkurenciu decentralizovanemu a deflacnemu bitcoinu.

Kladruba Sentinel

Stejně většina lidí mít na Bitcoin nebude tak že je to úplně jedno at si lidi v zemích hyperinflace používají klidně tu face libru , myslím že i pro samotný Bitcoin to bude lepší a sníží to větší rizika výplachu po korekci což je pozitivní vůči volatilitě , Bitcoin bude jen pro bohaté lidi což je velmi pozitivní i vzhledem k jeho konečnému množství a na všechny stejně nezbude tak to prostě je a zbude jen ten shit face libra pro chudé .

Václav

Ať to bude tak nebo onak je to jedno. Protože, Ripple na to získá tak či onak…

cohi

S Facebookem to jde od 10 k 5. Už vymýšlí takový blbosti jako libra coin a myslí si, že se z toho 1,6mld. uživatelů sedne na zadek. Stačilo mě, s jakýma společnostma se na to spojili, a že to bude podloženo ničím nekrytou měnou, je to pouze sračka obalená hovnem, nic víc. Dal bych ruku do ohně za to, že jim to bude sloužit primárně pro jejich účely sledování, jako mají banky.

pan.karel

Ja teda LibraCoin urcite pouzivat nebudu :))

Petr

Pan karel …..
Já facebook nemám ……A přesto má facebook 2 miliardy aktivních uživatelů. Tak že je asi jedno jestli budete nebo nebudete platit linkou .

spot_img