LaneAxis – Blockchainem k revoluci v logistice

0
(0)

Kryptoměny se díky průkopnickému Bitcoinu, který ostatním digitálním měnám otevřel cestu, dostávají do čím dál tím většího povědomí obyvatel naší planety. Nicméně Blockchain jako platforma, na které krypto stojí, má potenciál ještě o něco vyšší a pomalu se již aplikuje i do oblastí, se kterými se lidé běžně setkávají.

A právě potenciálu Blockchainu si všímá čím dál tím více firem, které se snaží najít způsob, jak jej využít pro zefektivnění své produkce. Nejedná se pouze o finanční či investiční společnosti. Jde například o společnost LaneAxis, která usiluje o lepší budoucnost pro nákladní přepravu. S pomocí Blockchainu hodlá řešit ty nejpalčivější každodenní problémy tohoto odvětví a chce nákladní přepravu dostat do 21. století.

Fax v 21. století? V některých odvětvích realita

Nákladní logistika je jedním z nejdůležitějších průmyslových odvětví současné doby. I přesto technologie v něm používané jsou zároveň jedním z nejzastaralejších. Příklad si lze vzít ze Spojených států amerických, kde nákladní přeprava vytváří každoročně až 800 miliard dolarů ročně. Ovšem nejmodernější technikou je zde použití emailu či mobilního telefonu, často se dokonce používá ještě fax.

Nedostatečná technologická infrastruktura v této oblasti má za následek nedostatečné využití prostředků, což ve výsledku stojí nemalé peníze. Vezmeme-li si opět příklad ze Spojených států zjistíme, že touto zemí projede denně na jeden milión prázdných nákladních vozů. Při průměrné spotřebě ~40l/100 km zjistíme, že se díky tomu denně projezdí takové množství paliva, které by stačilo na pohánění celé elektrické sítě pokrývající Spojené státy na čtvrtinu jednoho dne. To vše zcela zbytečně.

LaneAxis: Blockchainem k menší ekologické stopě

S tím hodlá pomoci LaneAxis právě s využitím Blockchainu. Společnosti zabývající se logistikou by pak mohly tyto zbytečné ztráty minimalizovat, či dokonce eliminovat. Tato decentralizovaná platforma nabízí jedinečnou agilitu, která umožní dopravnímu a přepravnímu průmyslu rychlý, bezpečný a přímý přístup k důležitým logistickým informacím a to bez potřeby drahých prostředníků, jako jsou zprostředkovatelé nákladní přepravy.

Systém by rovněž umožňoval větší přehled o jednotlivých řidičích a údržbě vozů a zároveň by pomohl samotným řidičům řídit jejich fyzické zatížení, čímž bude zajištěna o něco větší bezpečnost na silnicích. Výhody by mohl čerpat také kupující, jehož zásilku by díky systému LaneAxis mohl jednodušeji a přesněji sledovat. Větší optimalizace tras by pak pomohla snížit počet prázdných cest, čímž by se výrazně snížila ekologická stopa tohoto průmyslu.

Společnost LaneAxis vytvořila patentovanou softwarovou technologii, která zrevolucionizuje celý logistický průmysl. Náš systém nabízí tolik potřebnou technologickou změnu. A co je nejdůležitější, naše platforma pomůže také menším nezávislým společnostem zefektivnit své operace a otevře nové příjmy vytvářející příležitosti,” říká CEO společnosti LaneAxis Rick Burnett

Závěr: Tokeny, které pomůžou k lepší logistice

Společnost má s logistikou mnohaleté zkušenosti. V jejich projektu tak hodlají řešit ty nejpalčivější problémy celého logistického průmyslu, se kterými se během svého působení setkali a které prozatím nikdo neřeší.

Jejich platformu budou pohánět tokeny AXIS, jejichž předprodej už probíhá a bude probíhat až do 20. září. Na ty rychlejší, kteří tokeny nakoupí dříve, čeká řada bonusů a slev. Oficiální prodej bude začínat 21. září a bude trvat až do 21. prosince. Více se o tomto projektu můžete dočíst na webové stránce laneaxis.io.

Disclaimer: článek nám byl do redakce zaslán a publikujeme jej v originálním znění, pokud uvažujete o jakékoliv investici, udělejte si vlastní průzkum.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img