Kryptoměny se nakonec ukážou být bezcenné, říká miliardář John Paulson Lambasts

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bitcoin a kryptoměny zkritizoval další miliardář, který investuje do zlata. John Paulson Lambasts varuje investory do kryptoměn, že se jejich aktiva nakonec ukážou být bezcenné.

John Paulson Lambasts věští pád kryptoměn

Další věštec se nechal slyšet ohledně pádu kryptoměn a varuje investory, že nakonec jejich aktiva skončí na nule. John Paulson je spoluzakladatelem společnosti Paulson & Co a historickým příjemcem z kolapsu finančního trhu s bydlením v USA v roce 2008. Na shortu tehdy vydělal 4 miliardy dolarů. Bude chtít totéž zopakovat na Bitcoinu?

Miliardář prohlásil, že kryptoměny nemají „žádnou vnitřní hodnotu“ a připojil se tak k dalším kritikům BTC, kteří v zásadě tvrdí totéž. Paulson, který investuje do zlata, své úvahy o kryptoměnách zakončil varováním pro investory, že z dlouhodobého hlediska se kryptoměny ukáží jako bezcenné.

Uvedl:

„Kryptoměny, bez ohledu na to, kde se dnes obchodují, se nakonec ukáží jako bezcenné. Jakmile bujarost odezní nebo likvidita vyschne, půjdou na nulu. Nedoporučoval bych nikomu investovat do kryptoměn.“

Raději něco jiného?

Řada známých jmen, které očerňují kryptoměny, patří k investorům a hodnotí krypto jako investici, přičemž by rádi, aby více lidí investovalo někam jinam, ať už je tím něčím zlato, nebo třeba akcie. Z řad dalších skeptiků zmiňme třeba miliardáře Warrena Buffetta. Buffett, kromě řady peprných výroků o Bitcoinu, popsal kryptoměnu jako aktivum, které není produktivní, na rozdíl od pozemkových nebo korporátních akcií…

Naproti tomu John Paulson Lambasts, podobně jako další známý kritik Peter David Schiff, investuje do zlata. Zlato pro něj bude pojistkou proti poklesu fiat měn, který očekává. Paradoxně tak investuje ze stejného důvodu, jako řada příznivců Bitcoinu, kteří rovněž hledají cesty, jak se nestát obětí inflace a znehodnocení měny.

Bitcoin má omezenou zásobu 21 milionů coinů, což z něj činí vzácné aktivum, stejně jako zlato. Dokonce bývá nazýván digitálním zlatem. Byť si z něj nevyrobíte prsten, má oproti zlatu výhody, jako je jeho dokonalá dělitelnost, snadná převoditelnost, vysoká likvidita a v neposlední řadě také téměř nulové nároky na skladovací prostor. Naopak zlato má navrch jako historické peníze a prostředek k uchování hodnoty, který na rozdíl od mladého Bitcoinu funguje již celá staletí.

Závěr

Může se Bitcoin ukázat jako bezcenný? Někdo říká ano, jiní věří, že k tomu jen tak brzy nedojde a v měřítku příštích pěti, deseti, či více let půjde jeho cena nadále nahoru. Co si o tom myslíte vy a zda se obáváte, že může mít John Paulson Lambasts pravdu, napište dolů do komentářů.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Další idiot co jich beztak vlastní plnou kapsu.

Vojtech

Řešením je nepřekvapivě diverzifikace🙂 Mít něco v nemovitostech, něco ve zlatě, něco v akciích, něco v btc, … Neni-liz pravda?

Fantom

To je zcela jistě pravda, viz české přísloví o vajíčkách v jedné ošatce 🙂 A s tvrzením v názvu souhlasím s drobnou úpravou: VĚTŠINA kryptoměn se ukáže být bezcenná. V otázce zlata souhlasím s Buffetem – nepřináší zhodnocení, je to jen pojistka a je lepší se zaměřit na něco “užitečného” tedy i kvalitní krypto, ale za rozumnou cenu :). Časem se ukáže jestli jsou současné ceny odpovídající… .

Mindžing

Hlavně že on je ve vatě.