Kryptoměna Omicron prudce vzrostla kvůli nejnovějšímu kmenu Covid-19

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Světová zdravotnická organizace WHO vybrala pro nejnovější kmen koronaviru Covid-19 jméno Omicron. Stejnojmenná kryptoměna tak díky této shodě okolností vyskočila za pouhý víkend o více než 700 %.

Na názvech opravdu záleží.

Decentralizovaný protokol rezervní měny, Omicron (OMIC) za pouhý víkend dokázala vykouzlit úsměv všem svým hodlerům, když cena vzrostla během několika hodin o několik stovek amerických dolarů. Za víkend tak nárůst činil 716 %.

Token OMIC tak ukončil víkend s cenou 711 USD. Zářný víkend pro tento decentralizovaný token byl způsoben tím, že WHO pojmenovalo nejnovější kmen koronaviru COVID-19 Omicron. Virus se podle dostupných informací prvně objevil v Jihoafrické republice.

Hodleři si však dlouho svůj vysněný růst tokenu OMIC neužili, jelikož cena už v pondělí klesla o několik desítek procent. Odpoledne se cena dokonce propadla na své původní hodnoty.

Co je Omicron

Omicron se zrodil začátkem listopadu jako fork na Arbitrum Network. Na oficiálních stránkách Omic Finance se uvádí, že OMIC zavádí na trh jedinečnou ekonomickou a herně-teoretickou dynamiku prostřednictvím stakingu a bondingu.

„Naším cílem je vybudovat měnový systém řízený politikou, nativní v síti Arbitrum, ve kterém je chování OMIC tokenu řízeno na vysoké úrovni. Z dlouhodobého hlediska věříme, že tento systém lze použít k optimalizaci stability a konzistence, aby OMIC mohl fungovat jako globální zúčtovací jednotka a měna směny.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 555 USD dle KMC. Cena tokenu OMIC se pohybuje okolo 272 USD.

Závěr

Kryptoměna Omicron dokazuje, že na výběru jména záleží. Tento růst kryptoměny způsobený názvem nového kmenu koronaviru může být pro někoho dobrou nebo špatnou zprávou. Na oficiální stránky projektu Omicron DAO se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Co teprve až Elon zakašle, další bambilion procent +.

Vojtech

No jen aby to jeho zakašláni někteří nevyhodnotili jako psí štěkot…

spot_img