Kryptoměna Notcoin – Co to je, jak funguje a k čemu slouží

3.5
(4)
Pavel Sýkora
Pavel Sýkora
Ahoj, jmenuji se Pavel Sýkora a jsem redaktorem a překladatem na volné noze. Kryptoměnám a finančním trhům se věnuji již nějakou tu řadu let. Tato technologie se za tuto dobu stala jedním z mých koníčků a v současné době ji proto chci poznávat více do hloubky a přenášet její myšlenky a hodnoty dále.

Nové inovativní kryptoměny spatřují světlo světa téměř každým dnem. Jednou z nich je také Notcoin – projekt s komunitním tokenem, který přináší nové uživatele do ekosystému webu 3.0 pomocí takzvané tap-to-earn hry.

Co je to Notcoin (NOT)?

Notcoin začal jako hra v rámci sociální sítě Telegram. Uživatelům umožňuje objevovat produkty a aplikace na webu 3.0, účastnit se nových her nebo třeba těžit nativní kryptoměnu NOT.

Síly komunity si můžeme skvěle všimnout v rámci sítě Telegram, na které sleduje její oficiální profil již více než 6 milionů uživatelů.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Toneny NOT bylo možné získat před několika málo dny skrze Binance Launchpool, přičemž v tomto momentě jsou již na Binance zalistovány a dostupné k obchodování. Jedná se tak již o 54. projekt, který Launchpool úspěšně spustil.

Primární využití kryptoměny Notcoin

Hráči mohli již od roku 2023, kdy byl projekt poprvé spuštěný jako uzavřená beta na síti Telegram, „těžit” tokeny NOT pomocí mechaniky „Play-to-Earn”. Notcoin, který byl podporován komunitou Open Builders a nadací TON, se hned na to stal víceméně virálním projektem, kterým se začala zabývat širší kryptoměnová komunita – konkrétně více než 650 000 uživatelů v rámci několika málo týdnů.

Hráči těží Notcoiny pomocí několika málo kliknutí na animovanou minci. Hra je dále obohacena o energetické limity a posilovací předměty, které hráče vybízejí ke spolupráci s přáteli a účasti ve skupinách. Ty rozvádíme dále v článku.

Jedním z hlavních cílů tvůrců je stát se renomovanou kryptoměnou na blockchainu TON (Telegram Open Network – od sociální sítě Telegram).

Podrobnosti o projektu Notcoin

Pojďme si nyní představit některé ze základních metrik a podrobností projektu.

Jméno tokenuNOT
Typ tokenuTON jetton
Nabídka při zalistování na Binance102 719 221 714 (100 % z celkové nabídky)
Maximální nabídka tokenů102 719 221 714
Alokace na Binance Lauchpool3 081 576 651 (3 % z celkové nabídky)
Tržní kapitalizace566,06 milionů dolarů
Obchodní objemy (24 hod.)173,67 milionů dolarů
Zdroj: Binance research

Alokace tokenů NOT

Alokace tokenů (tokenomika) je také velmi důležitá, jelikož díky ní budou investoři a potenciální obchodníci vědět, jakým způsobem jsou tokeny distribuovány. Rozdělení se uvádí v procentech, takže je možné vyčíst, kolik procent z celkové nabídky bude vybráno například pro budoucí vývoj projektu nebo pro samotné uživatele.

V případě Notcoinu je možné nalézt celkem 5 kategorií:

 • Binance Launchpool – 3 %
 • Těžaři – 78 %
 • Ekosystémový fond – 9 %
 • Komunitní odměny – 5 %
 • Vývoj – 5 %

Z tohoto rozdělení si lze všimnout, že postupem času budou mít drtivou většinu tokenů k mání samotní hráči – tedy ti, kteří budou těžit tokeny skrze výše zmíněnou hru na Telegramu.

Jak funguje aplikace na těžbu NOT?

Během používání aplikace se můžeme setkat s několika aspekty:

 1. Těžba NOT – V rámci aplikace, která běží na této sociální síti, je možné přejít do rozhraní těžby Notcoinů a následně klikat na animovanou minci. Za každé kliknutí získáte jednu minci NOT. Mince si následně můžete buď ponechat, nebo je obchodovat na jedné z krypto burz, které uvádíme níže.
 2. Energie a boostery (posilovací vylepšení) – Aby nemohli uživatelé tento systém těžby zneužívat, přišli tvůrci s tzv. energiemi. Ty představují limit kliknutí, která mohou uživatelé provést za jednu svou relaci. Vaše energie se sama postupem času doplňuje a není ji tak potřeba nijak dokupovat (jako to můžeme znát z jiných podobných projektů). Co se týče boosterů, ty si mohou uživatelé nakupovat za vytěžené tokeny NOT. Jejich využitím se jim zásoba energie zvětší, což bude mít za následek delší dobu těžby. Boostery umožňují také rychlejší dobíjení energie a nabízejí možnost automatického získávání notcoinů, i když nejste ke hře zrovna připojeni.
 3. Bonusy – Hra obsahuje taktéž různé druhy bonusů, které se mohou týkat např. pozvání kamarádů nebo jiných nových uživatelů. S nimi je poté možné vytvářet skupiny (veřejné telegramové skupiny), se kterými lze soutěžit v rámci žebříčku těžby. To podporuje spolupráci ve hře, protože si členové navzájem pomáhají stoupat na vyšší příčky.
 4. Tokenizace a uvedení na burzy – Jedna z posledních fází spuštění projektu bylo nedávné zalistování na největší kryptoměnové burzy. Tento krok se právě v posledních dnech podařilo úspěšně dokončit, čímž získali uživatelé možnost obchodovat své vytěžené tokeny (nebo získat ty nové právě v rámci Launchpoolu na Binance).

Kde Notcoin obchodovat?

Kryptoměnu Notcoin lze nyní obchodovat na několika kryptoměnových burzách, jako jsou například:

 • Binance
 • Bybit
 • OKX
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bitfinex
 • MEXC

Výhody a nevýhody projektu Notcoin

Pojďme si nyní představit výhody a nevýhody projektu, které jsme během našeho průzkumu mohli nalézt:

pros notcoin

Výhody

 • Záštita a podpora ze strany TON Labs a TON Foundation výrazně zvyšují legitimitu projektu, jelikož se tak v jeho ekosystému nacházejí velké a důvěryhodné organizace.
 • V současné době je výrazný zájem dalších velkých kryptoměnových burz o zalistování Notcoinu na své platformy.
 • Aplikace pro těžbu tokenů NOT neobsahuje žádné placené funkce, které by měly výrazný vliv na budoucí těžbu tokenů ze strany uživatele.
 • Herní kód je navíc otevřený organizacím, které by mohly provádět audity.

Nevýhody

 • Přesná čísla uživatelů a hráčů by mohla být upravena boty.
 • Co se týče celkových plánů pro budoucí vývoj platformy, tvůrci odkrývají poměrně málo informací. Věříme, že s nedávným vstupem na burzy se však i tyto informace brzy zveřejní.

Závěr Notcoin

Notcoin je zbrusu novou kryptoměnou, která byla před několika málo dny zalistována na přední světové burzy. Projekt také zažil úspěšný start pomocí Binance Launchpoolu, přičemž po začátku obchodování se dokázal dostat i na 2. příčku, co se obchodní objemů týče (první byl už pouze bitcoin). Jsme tak zvědaví, kam bude projekt směřovat do budoucna a zda budou tvůrci i nadále rozšiřovat svou telegramovou hru pro těžbu tokenů NOT.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img