Kryptoměna Burst – výhody, těžba a aktuality

0
(0)

Svět kryptoměn neustále pokračuje a postupem času se do popředí dostávají projekty, kterým se daří přinášet svým zastáncům skutečné hodnoty. Jedním z takových hráčů je i kryptoměna Burst, která nabývá stále větší popularitu na scéně inovativních technologií. Důvodem je jedinečný způsob, kterým lze těžit tuto digitální měnu dokonce i pomocí smartphonu, ale také aktivní komunita vývojářů a fanoušků, která pracuje na zdokonalování funkcí této měny.

Co je Burstcoin a jak funguje?

Burstcoin je digitální měna, která pro svou těžbu využívá volný prostor na vašem pevném disku. Těžba většiny digitálních tokenů vyžaduje specializovaná, finančně nákladná a energeticky náročná zařízení, která generují nové coiny prostřednictvím algoritmu Proof-of-Work.

Proof of Capacity

Burstcoin však používá jedinečný proces známý jako Proof-of-Capacity. Těžba nových coinů je v tomto případě realizována pomocí běžného pevného disku. Tento proces se vyznačuje mimořádnou energetickou efektivitou. Je dokonce natolik účinný, že se do něj můžete napojit i pomocí Vašeho mobilního zařízení (váš 1500 $ iPhone s kapacitou 512 GB tak na sebe může pomalu začít vydělávat).

I při algoritmu Proof-of-Capacity se miner kryptoměny snaží nacházet ten správný kryptografický hash. Kdokoliv najde vyhovující hash jako první, dostane odměnu za přidání bloku informací do blockchainu. Čím více prostoru na svém disku zasvětíte tomuto procesu, tím více kryptografickými hashi budete disponovat. To v konečném důsledku znamená, že se podstatně zvýší Vaše šance na vyřešení bloku a získání odměny v podobě Burstcoinů.

Vyplatí se těžit Burstcoin?

Pokud v současnosti na těžbu Burstcoinu určíte například 1 TB svého pevného disku, denně máte možnost vygenerovat 1 až 2 mince. Jejich hodnota se bude pohybovat na úrovni několika centů (aktuální cenu najdete tady), ale bez ohledu na to zaznamenáte zisk.

Hledání kryptografického hashe si totiž vyžaduje pouze zanedbatelné množství energie a mineři kryptoměny Burst mohou během těžby bez problémů používat svůj počítač na jakékoliv další činnosti.

Proof-of-Work vs. Proof-of-Capacity

Tyto vlastnosti kryptoměny Burst vynikají zejména ve srovnání s těžbou digitálních měn prostřednictvím algoritmu Proof-of-Work. Ten totiž často výrazně zpomaluje osobní počítače a na provoz vyžaduje více elektrické energie. Burst je jednou z mála kryptoměn, jejichž těžba může efektivně probíhat i na osobních počítačích.

Nelze také zapomínat na fakt, že těžba pomocí Proof-of-Work vyžaduje speciální těžební vybavení v podobě integrovaných obvodů se specifickým účelem, takzvaných čipů ASIC. Burst naproti tomu můžete těžit pomocí vlastního osobního počítače, či dokonce smartphonu. Pokud se následně rozhodnete těžbu přerušit, stačí Vám jednoduše z pevného disku odstranit patřičné soubory a začít jej využívat pro jiné účely. Vysoce specializované čipy ASIC však kromě těžby kryptoměn nemají další praktické využití – pokud se tedy miner s takovým zařízením rozhodne přerušit svou činnost, ztratí všechny peníze investované do hardwaru.

Komunita okolo Burstcoinu a výkon sítě

Dostupnost těžby a zanedbatelná spotřeba energie vedly k vytvoření silné těžební komunity, přičemž síť této kryptoměny má v současnosti k dispozici více než 200 000 TB prostoru. To je ekvivalent stovek tisíc osobních počítačů. Rozsáhlá těžební komunita je odpovědná za nárůst hodnoty tokenu, přičemž někteří z těchto minerů jsou vývojáři blockchainových aplikací a aktuálně budují kompletní sadu technologií založených na blockchainu Burst.

Vývojáři Burst neměli při uvedení kryptoměny na trh předem natěžené žádné tokeny, čím dál umocnili obecný princip decentralizace tohoto digitálního aktiva. Odměny za těžbu zpočátku činily 10 000 jednotek za jeden blok přidaný do sítě, ale každý měsíc klesají o 5 %, dokud se v oběhu neocitne maximální objem 2 158 812 800 jednotek. Kryptoměna dynamicky přizpůsobuje náročnost těžby a tím způsobem udržuje průměrný čas potřebný na vytěžení jednoho bloku na úrovni přibližně čtyř minut.

Nejnovější vývoj kryptoměny Burst

  • K dispozici je Beta verze peněženky Phoenix Wallet

V neposlední řadě je třeba zmínit spuštění nové elektronické peněženky Phoenix Desktop Burst Wallet, kterou skupina Burst Apps Team uvedla 6. května ve verzi 1.0.0-beta. Peněženku lze pomocí jediného kliknutí instalovat pro Windows, OSX a Linux. Při této příležitosti bylo 5. května náhodným členům komunity rozdaných celkem 10 000 jednotek kryptoměny Burst.

  • Úspěchy v marketingu kryptoměny Burst

Burst Marketing Fund (BMF) vlastní 4 účty s následujícími zůstatky:

Fond BMF vyplatil 315 000 jednotek BURST v rámci odměn, darů a NDS-A (Network-Distribution-Strengthen-Award).

BMF v průběhu posledního dubnového týdne dostal dotaci ve výši téměř 100 000 BURST.

Všechny odměny BMF můžete najít na portálu trello.

BMF50 Pool vygeneroval příjem v hodnotě 12 408 BURST.

Pool má 64 baníků a podle odhadů objem 4 887 TB.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Astalavista

dalsi scam

Roman

Za uvolnění svého 1 Tera na svém discu mám předpoklad získat 1 až 2 mince Burstu denně, při současné hodnotě Burstu 0.003446 USD by to dělalo v korunách cca 0,075812 = halířů, no tak to je teda terno, pokud bych jim věnoval svých 1 tera celý rok t.j x 365 x 0,075812 = přišel bych si na závratných 27 a něco korun českých UF !!! tak to je teda ranec…a to se vyplatí….
smysl by to mělo pouze v případě že by se očekával prudký nárůst tohoto coinu který by vám v konečném důsledku přinesl skutečný zisk
Myšlenka v celku dobrá je to jiná možnost jak se podílet na těžbě bez zbytečných nákladů na grafické karty atd i mne to dává smysl.
Nicméně ptám se Qui bono = komu ku prospěchu, dovídáme se že SEO Burstu si nic nenatěžilo předem? dobrá ? nicméně když to začínalo tak někdo musel začít těžit a kdo asi? za každý vytěžený block obdržel tento šťaslivec co 4 minuty bratru 10 000 Burstu, který vytěžil hned na začátku za za 0.0000 řekněme NIC.
No a dnes se nám tu prezentuje že je na světě cca 200 tisíc minerů t.j počítačů chceteli který poskytují svoji kapacitu a díky kterým se cena Burstu vyšplhala z nula celá nic na 0.003446 USD a pravděpodobně cena ještě v tomto obráceném trendu ještě poroste.
No nic nebudu to rozvádět, obrázek ať si udělá každý sám
Za mne dobrý nápad ale špatně zpracovaný, respektivě velmi dobře ale pouze pro ty co byli na začatku čili SEO celého projektu.
Já vždy chválím Kryptomagazín za vynikající články kterých je nespočet, nic méně tam kde mi to zavání úplatkem jako teď ze strany Burstu pro vás, za zveřejnění takovéhoto propagačního článku který má přesvědčit lidi aby dělali koně pro úzkou skupinu SEO Burstu , tak na to budu upozorňovat
Za mne osobně to není Burst ale český Buřt a víte co znamená dostat buřta klackem? to je když vám někdo dá klackem třeba přes záda a vám tam zůstane jelito velké jak ,, BURST,,

Pokud nemám pravdu rád ji uznám, když mne přesvědčíte o opaku děkuji a přeji všem hezký den.

spot_img