Krypto bankomaty letos rostou rychlostí 52 ATM denně!

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptoměnové ATM (krypto bankomaty) letos rostou jako houby po dešti. Vznikají jich tisíce po celém světě, zejména v USA.

Krypto ATM zaplavují ulice

Vedle desetiletí trvajícího úsilí o přijetí kryptoměn pokračuje po celém světě dynamika instalace kryptoměnových bankomatů. Počet kryptoměnových bankomatů – tzv. krypto ATM – neustále roste. V roce 2021 došlo k instalaci více než 10 000 nových zařízení po celém světě, přičemž USA se ujaly vedení.

Nárůst počtu krypto ATM (zdroj: coinatmradar.com)

Tento rok je rokem ATM

Jak vidíte na grafu výše, v roce 2021 se nárůst nových krypto bankomatů přiblížil exponenciále a nová zařízení pro nákup (prodej) kryptoměn přibývají jako houby po dešti. Na základě nejnovějších dat z webu Coin ATM Radar již dosud zaznamenala instalace krypto ATM v roce 2021 nárůst 71,73 %.

Z počtu 13 993 kusů 1. ledna se počet těchto strojů zvýšil na 24 116 v současné době a stále roste. Zatímco v loňském roce celosvětový počet krypto ATM vzrostl o 119,56 % po instalaci 7 620 nových strojů, v roce 2021 již bylo jen dosud nainstalováno 10 037 bankomatů, a to jsme teprve tento měsíc vstoupili do druhého pololetí. Statistická data navíc naznačují, že krypto bankomaty se instalují rychlostí zhruba 52,3 bankomatů denně.

Crypto bankomaty jsou přístupné v 75 suverénních zemích a provozuje je 42 producentů. Největší počet jich můžete nají v USA, kde v současné době stojí přes 21 000 strojů. Pokud jde o výrobce, Genesis Coin dominuje tomuto prostoru se 40,9% podílem na trhu, zatímco General Bytes vlastní přibližně 24 % trhu. Zbývajících 35 % trhu je sdíleno mezi ostatními hráči, včetně BitAccess, Coinsource a Bitstop.

Závěr

V České republice se nachází 67 Bitcoin ATM bankomatů, zatímco na Slovensku byste jich našli rovných 50. Jejich počty jdou do tísícovek ve Spojených státech a Kanadě, přičemž celkově v letošním roce jen do dnešního dne vzrostl počet těchto strojů o více než 70 %. Tempo instalace pak celosvětově dosahuje rychlosti pozoruhodných 52 bankomatů denně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img