Krypto bankomaty letos rostou rychlostí 52 ATM denně!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Kryptoměnové ATM (krypto bankomaty) letos rostou jako houby po dešti. Vznikají jich tisíce po celém světě, zejména v USA.

Krypto ATM zaplavují ulice

Vedle desetiletí trvajícího úsilí o přijetí kryptoměn pokračuje po celém světě dynamika instalace kryptoměnových bankomatů. Počet kryptoměnových bankomatů – tzv. krypto ATM – neustále roste. V roce 2021 došlo k instalaci více než 10 000 nových zařízení po celém světě, přičemž USA se ujaly vedení.

Nárůst počtu krypto ATM (zdroj: coinatmradar.com)

Tento rok je rokem ATM

Jak vidíte na grafu výše, v roce 2021 se nárůst nových krypto bankomatů přiblížil exponenciále a nová zařízení pro nákup (prodej) kryptoměn přibývají jako houby po dešti. Na základě nejnovějších dat z webu Coin ATM Radar již dosud zaznamenala instalace krypto ATM v roce 2021 nárůst 71,73 %.

Z počtu 13 993 kusů 1. ledna se počet těchto strojů zvýšil na 24 116 v současné době a stále roste. Zatímco v loňském roce celosvětový počet krypto ATM vzrostl o 119,56 % po instalaci 7 620 nových strojů, v roce 2021 již bylo jen dosud nainstalováno 10 037 bankomatů, a to jsme teprve tento měsíc vstoupili do druhého pololetí. Statistická data navíc naznačují, že krypto bankomaty se instalují rychlostí zhruba 52,3 bankomatů denně.

Crypto bankomaty jsou přístupné v 75 suverénních zemích a provozuje je 42 producentů. Největší počet jich můžete nají v USA, kde v současné době stojí přes 21 000 strojů. Pokud jde o výrobce, Genesis Coin dominuje tomuto prostoru se 40,9% podílem na trhu, zatímco General Bytes vlastní přibližně 24 % trhu. Zbývajících 35 % trhu je sdíleno mezi ostatními hráči, včetně BitAccess, Coinsource a Bitstop.

Závěr

V České republice se nachází 67 Bitcoin ATM bankomatů, zatímco na Slovensku byste jich našli rovných 50. Jejich počty jdou do tísícovek ve Spojených státech a Kanadě, přičemž celkově v letošním roce jen do dnešního dne vzrostl počet těchto strojů o více než 70 %. Tempo instalace pak celosvětově dosahuje rychlosti pozoruhodných 52 bankomatů denně.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: