Krypto banka Silvergate oznámila čistou ztrátu 1 miliardy dolarů ve 4. čtvrtletí 2022

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Silvergate Bank má za sebou velmi špatný závěr roku 2022. Podle zveřejněných čísel realizovala ztrátu v hodnotě miliardy dolarů.

Silvergate hlásí masivní ztráty

Silvergate Bank je kalifornská banka, která se zabývá transakcemi v kryptoměnách. V současné době má řadu problémů, mimo jiné čelí hromadné žalobě kvůli její údajné roli při převodech uživatelských vkladů FTX na bankovní účty Alameda Research.

Krypto banka oznámila ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 čistou ztrátu ve výši 1 miliardy USD. Ve své zprávě zveřejněné Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) Silvergate zdůraznila výrazný pokles vkladů.

Zákaznické vklady ve čtvrtém čtvrtletí 2022 činily 7,3 miliardy dolarů. To představuje propad o 4,7 miliardy dolarů oproti předchozímu čtvrtletí. Banka dále uvádí, že již také přijala opatření k udržení hotovostní likvidity, včetně velkoobchodního financování a prodeje dluhových cenných papírů.

Odvětví podle společnosti prodělalo krizi důvěry v celém ekosystému. Ta vedla zákazníky k tomu, že na platformách pro obchodování s kryptoměnami zaujali „risk-off“ pozici.

Problémy nekončí

Silvergate Bank neočekává, že se na aktuálním trendu odlivu kryptoměn na centralizovaných platformách v nejbližší době něco změní. Poznamenala, že podniká kroky k přípravě na trvalé období nižších vkladů. Podle oznámení Silvergate spravuje svou nákladovou základnu a vyhodnocuje své produktové portfolio a vztahy se zákazníky.

Uprostřed těchto výzev generální ředitel Silvergate Alan Lane zdůraznil, že společnost stále věří v odvětví digitálních aktiv a zůstává „odhodlána udržovat vysoce likvidní rozvahu se silnou kapitálovou pozicí.“

5. ledna společnost propustila asi 40 % zaměstnanců, tedy kolem 200 lidí. Kromě toho společnost také odložila plány na spuštění projektu digitální měny a odepsala 200 milionů dolarů použitých na nákup technologie vyvinuté Facebookem.

Ratingová společnost Moody’s Investors Service v reakci na situaci snížila rating Silvergate Bank z Baa2, což byl „nižší střední stupeň,“ na Ba1 interpretovaný jako “junk.”

Závěr

Před bear marketem nebyly ušetřeny ani banky a velcí institucionální investoři. Silvergate v závěru roku 2022 utrpěla ohromující ztrátu ve výši jedné miliardy dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img