[KRÁTKÉ ZPRÁVY] Snížení poplatků za transakci až o 80 % a estonský Hashflare v problémech

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Nejúspěšnější anonymní kryptoměna Monero úspěšně otestovala tzv. Bulletproof protokol, společnost Hashflare krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu, Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám.

Snížení poplatků za transakci až o 80 %

Kryptoměna Monero, nejúspěšnější anonymní kryptoměna na světě, úspěšně absolvovala první test tzv. Bulletproof protokolu. Tato technologická novinka, na jejíž implementaci se začalo pracovat v prosinci 2017, je schopna snížit poplatek za transakci až o 80 %. V současné době je Bulletproof protokol aktivní pouze na testovací síti, pokud však další dva testy dopadnou dobře a dojde k implementaci, získá Monero obrovskou technologickou výhodu nejen nad svou konkurencí v oblasti anonymních měn, ale i nad měnami Ethereum a Bitcoin, které se obě potýkají se značnými problémy s transakčními poplatky.

Problémy Hashflare odrazují investory

Společnost Hashflare oznámila, že díky dlouhodobé nerentabilnosti těžby krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu. Hashflare, sídlící v Estonsku, poskytuje službu známou jako cloud mining. V rámci této služby si uživatel pronajímá pouze výpočetní výkon a o všechny aspekty těžby se stará firma. Na tento obchodní model je v těžařské komunitě nahlíženo velice skepticky, neboť se pod ním skrývá řada podvodných projektů, jejichž jediným cílem je vybrané peníze použít na nákup hardwaru a následně se vypařit.

„V případě, že chce člověk zprostředkovaně vydělávat na těžbě kryptoměn, není pronájem hashrate nejlepším řešením. Zájemcům bych navrhl řešení, které není tolik spojené s rizikem podvodu, jako např. dluhopisy,“

říká Petr Hotovec, analytik Kryptondu.​​​​​

Zpráva o pozastavení kontraktů vyvolala velmi negativní reakce investorů, kteří mají obavy, že o své peníze definitivně přijdou. „Snížení rentability těžby Bitcoinu není dáno pouze sníženou cenou, ale především příchodem nového těžebního hardwaru a rostoucí konkurencí,“ dodává Jiří Karpják, analytik Kryptofondu. O stále rostoucím počtu těžařů svědčí i následující graf, který jasně ukazuje na neustávající nárůst jak obtížnosti těžby, tak celkové kapacity používaného hardwaru.

bitcoin hash rate difficulty

Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám

Jedním z největších problémů současného kryptoměnového odvětví je obtížný přístup k bankovním službám pro provozovatele kryptoměnových burz a společnosti zabývající se vývojem kryptoměn. Banky těmto společnostem často omezují možnost založit si bankovní účet, protože se jednak obávají možného praní špinavých peněz a zároveň vnímají kryptoměny jako silnou konkurenci. Tento problém znepokojil švýcarskou vládu, která přislíbila, že do konce roku zajistí, aby kryptoměnové společnosti měly stejný přístup k bankovním službám jako ostatní společnosti z ostatních odvětví.

Tento článek nám byl poslán společnoostí Comfort Finance Group. Více informací o nich najdete zde.

Co číst dál?

IOTA Qubic 1. časť – Prepojenie reálneho sveta a kryptomien na dosah ruky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img