Konsoliduje bitcoin před dalším poklesem?

4.9
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden byl pohled na graf ceny bitcoinu opět poměrně nudný. Ve středu se na newyorské burze hodně nakupovalo, ale ihned po čtvrtečním znovuotevření se cena vrátila na hranici 26 000 USD, kde se drží již týden. Sice se krátce rozkolísala kolem proslovu Jerome Powella v Jackson Hole, ale jinak je stabilní. Je to jen konsolidace před dalším poklesem? Podíváme se dnes na grafy, kam by se kurz bitcoinu mohl dále posunout.

Nejprve začneme 4hodinovým grafem. Pro příznivce patternů by zde šel s určitým přimhouřením nalézt pattern vlajky. V tomto podání ho lze vnímat jako medvědí signál, který naznačuje budoucí pokles. I když bych osobně pro jeho potvrzení potřeboval ještě nějaký ten kontakt s horní trendovou linií. Pro potvrzení patternu bych tedy očekával ještě další růst někam kolem 26 700 USD.

Denní graf je zajímavější

Na denním grafu jsem nechal zaznamenanou trendovou linii, kterou bitcoin využíval jako support od počátku roku. Musíme s ní nyní počítat jako s rezistencí. Budu-li brát letošní rok jako býčí trend, tak jsem do grafu vyznačil Fibonacciho retracement.Ten nám ukazuje, že se aktuálně nacházíme na hraně jedné z důležitých klíčových hladin (38,20 %). Zlatý řez (61,80 %) se nachází na hranici 22 200 USD. V potaz vezmu ale i Dowovu teorii a 50 %. Ta je na hranici 24 000 USD. Toto pásmo bych tedy bral jako nejzajímavější a do něj bych osobně umístil nákupní příkazy.

Relative Strength Index (RSI) je již týden vysoce přeprodaný a naznačuje možný růst. To samé lze vidět na indikátoru MACD, kde se graf blíží k býčímu překřížení.

Co si z toho odnést?

Za předpokladu počátku býčího trhu lze vycházet z výše ukázaného Fibonacciho retracementu a předpokládat, že cena ještě klesne do pásma mezi 22 200 USD a 24 000 USD. Pak by již měl následovat růst a předpokládaná cena během halvingu se odhaduje kolem 35 000 USD. Ten nás čeká již za cca 240 dní.

Do toho na trh prosakují informace, že vlastníkem oné tajemné peněženky skupující velké množství bitcoinů, je společnost Robinhood. Pravděpodobně se připravují na schválení bitcoinových spotových ETF a předpokládaný silný růst. Ostatně ani Blackrock nezahálí a již nyní drží významné podíly ve čtyřech z pěti největších těžařských společností. I oni se tedy připravují na schválení. To by mohlo proběhnout někdy kolem února 2024.

Závěr

Osobně předpokládám, že cena ještě mírně vzroste. Tlačí na ní krátkodobí investoři, aby nemuseli přiznat ztrátu po propadu z minulého týdne. Pak dojde k výprodeji a možnému poklesu klidně až k 22 000 USD. Následovat by mohl relativně rychlý růst a začátek příštího roku by se mohla cena pohybovat přes 30 000 USD. Na spotovém trhu tedy mám připravené nákupní pozice, ale v kryptoderivátech jsem na krátkou dobu aktuálně medvědí. To je samozřejmě ale jen můj názor a rozhodně se nejedná o žádnou investiční radu pro vás nebo doporučení. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img