Konkurence pro Tether – přichází True USD (TUSD)

Zprávy a souhrny

Jak všichni dobře víme, Tether stále vyvolává neutuchající diskuze. Na jedné straně se snaží o náhradu fiatu na burzách. Na straně druhé ale kritici tvrdí, že Tether s jeho úzkými vazbami na kryptoburzu Bitfinex, vydal více USDT, nežli ve skutečnosti má dolarů na účtě v bance. Více o Tetheru můžete najít v této sekci. Právě díky těmto nejasnostem ohledně USDT, přichází na scénu nový hráč – tím je True USD, jež slibuje pravidelné ověřování množství USD pomocí auditu.

True USD (TUSD) byl zalistován na burze Bittrex

6.3.2018 byl TrueUSD zalistovaný na Bittrexu. Projekt TrustToken, pod který TUSD spadá, vydal prohlášení, ve kterém se říká, že každý uživatel, který úspěšně prošel procesem verifikace, si může směnit TUSD tokeny na fiat (běžné) peníze. Maximální množství mincí u TUSD je nastaveno na 4,761,925 tokenů. Pro srovnání: USDT má maximální počet tokenů vyšší než 2,2 miliardy. Tokeny se údajně vytváří po zakoupení registrovanými uživateli a následně se distribuují pomocí tzv. smart kontraktů na platformě Ethereum.

Největší výhodou nově obchodovatelného tokenu budou pravidelné audity od společnosti Cohen & Co. První audit proběhl 1. března a podle něj společnost TrueCoin LLC, která stojí za TUSD, vlastní 4 777 750 USD. Důležité je, že žádný z prostředků vložených na účet, se nestane majetkem emitenta tokenu.

Tether stále výrazně ovlivňuje trh

USDT je na platforme Ethereum v neustálém pohybu. Můžeme vidět desítky tisíc odeslaných transakcí v minulých hodinách a taktéž 1 milion USDT v jedné jediné transkci. Nejvíce používanou burzou s USDT je burza Binance – počet obchodovaných tokenů je 539 milionů. Druhou burzou je Bittrex s více než 388 miliony obchodovatelnými tokeny. Vyjádřeno v procentech (13,86%) je Tether druhým nejvíce obchodovatelným aktivem na trhu.

Závěr

Jak jsme mohli vidět, Tether je účasten velkého množství transakcí, ale jeho diskutabilní pověst a kroky mohou mít velký dopad na celý kryptotrh. A právě vzhledem k tomu by jeho mladší konkurent True USD, mohl být adekvátní konkurencní k Tetheru. TUSD je zatím obchodovatelný na burzách Upbit a Bittrex. V blízké budoucnosti očekáváme implementaci tokenu i na další burzy a určitě Vás o tom budeme informovat. 

Zdroje:
cryptovest.com
blog.trusttoken.com

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: