Kolik stojí rok vašeho času? Za kolik byste prodali 30 let?

4.7
(12)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Podobně jako mnozí jsem jako teenager neměl skoro žádné peníze a cítil se, jako bych měl neomezené množstí času. Co jsem si neuvědomil je, že čas je velmi vzácný a “deflační” zdroj v mém životě.

Za kolik prodáte polovinu svého času?

Už jako malý jsem si uvědomil, že je něco velmi špatně na systému, ve kterém žijeme. Něco, co zdánlivě všichni kolem mě přehlíželi, a o to jsem se cítil hůř…

Na základní škole jsem patřil k těm, pro které byla povinná výuka denodenním utrpením. Minuty se doslova vlekly jako hodiny a já se jen modlil, ať už je konec a můžu jít domů. Těšil jsem se na konec týdne nebo prázdniny a podvědomě jsem tak usiloval o to, aby mi dny a týdny utekly mezi prsty a byl co nejdřív konec školního roku.

Když jsem později slýchal o vzácnosti času, často jsem nad tím jen mávl rukou. Dnes už vím, že mrhání časem by byla chyba. Čím je člověk mladší, tím více záleží na tom, jak svůj čas využije. Díky velkému množství energie a výborné schopnosti regenerace jsme v mládí skvěle připraveni na to, abychom relativně snadno dosahovali svých cílů a tvořili svou budoucnost. A čím jsme straší, tím je náš čas vzácnější.

Představte si, že lidstvo vyvinulo novou technologii, která vám umožňuje prodat svůj čas. Za kolik peněz byste prodali 30 let svého času tady? Milion? Miliardu? 300 miliard?

Věřím, že většina z vás by takovou část svého času neprodala ani za stovky miliard. Právě jste tedy ocenili každý rok svého času na více než 10 miliard korun.

Kolik let jste již promarnili v práci, která vás nebaví a kde se minuty táhnou jako hodiny, za směšný zlomek této částky?

Z toho plynou další otázky, jako kolik let plánujete promrhat a prodat zoufale pod cenou? Není tedy na čase se zamyslet nad tím, jak to změnit? A kolik času denně si můžete dovolit použít na takový cíl? Kolik peněz vlastně dáte za svůj vlastní život?

Čas je tak vzácný, že ani Elon Musk nemá dost peněz na to, aby si ho koupil více. Navíc ve skutečnosti většina z nás nemá vůbec ponětí, kolik času nám ještě zbývá.

Závěr

Zdá se, že systém nás tak trochu učí žít krysí závod, ale pakliže najdete v životě věci, které vás baví, dávají smysl a děláte je rádi, stojí za to se postarat o to, abyste jim věnovali dostatek svého času. A rozhodně stojí za to najít cestu, jak z tohoto kolotoče vystoupit a dosáhnout finanční svobody! Souhlasíte?

Možná ještě nemám vyhráno, ale právě tady a teď jsem vědomě použil část svého dne na napsání přesně tohoto článku, který nyní čtete, protože chci, a vy můžete také rozhodovat o tom, na co použijete ten svůj.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Pěkně👍

jan

Pecka

Lojza
Hodnocení článku :
     

Je to o tom, že je úplně špatně celý systém a z toho pramení vše ostatní. Škoda času to tady rozebírat….

Luděk

Nesváděl bych to na systém… je to v každém z nás.

Tomáš
Hodnocení článku :
     

Krásně řečeno. A vlastně… ta poslední kapka, kterou jsem potřeboval, abych učinil změnu, nad kterou přemýšlím už dlouho. Díky.

spot_img