Keňa navrhuje zákon zdaňující kryptoměny

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávné zprávy Business Daily Africa Keňa navrhuje zákon, který by zdanil digitální aktiva v zemi. Zdanění kryptoměn by se podle Organizace spojených národů mělo týkat více než 4 milionů obyvatel Keni.

Keňa a danění kryptoměn

Zákonodárci Keni podle posledních informací zpravodajského portálu Business Daily Africa v současné době navrhují a projednávají zákon o danění kryptoměnového průmyslu. Pokud by politici návrh zákona schválili, investoři a kryptoměnové burzy by musely platit daň z kapitálových výnosů.

Vládní agentura Kenya Revenue Authority (KRA) by při schválení návrhu zákona šla po více než čtyřech milionech obyvatel Keni vlastnící kryptoměny, což představuje zhruba 8,5 % obyvatelé této africké země.

Nový návrh zákony také vyžaduje, aby investoři do digitálních aktiv informovali příslušný úřad o podrobnostech vlastnictví kryptoměn. Daň by se týkala také transakcí. Keňský poslanec Mosop Abraham Kirwa se k projednávanému návrhu zákona vyjádřil následovně:

Dodatek poskytne konkrétní ustanovení, kterými se budou řídit transakce s digitálními měnami v Keni, včetně definice digitálních měn, jejich vytváření prostřednictvím těžby a stanoví předpisy týkající se obchodování s digitálními měnami.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 046 USD dle KMC.

Závěr

Keňa se může v klidu zařadit mezi africké státy, kde míra adopce kryptoměn dosahuje velmi vysokého procenta. Mezi další africké země s vysokou mírou adopce můžeme zařadit Nigérii či Jihoafrickou republiku. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celý příspěvek Business Daily Africa se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img