Katolická arcidiecéze bude přijímat kryptodary

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová platforma Engiven oznámila spolupráci s katolickou arcidiecézí, aby nejen věřící mohli anonymně posílat finanční prostředky pomocí velkého počtu různých tokenů. Kryptodary budou mít za cíl podporu farností.

Kryptodary pro katolickou církev

Kryptoměnová společnost Engiven zaměřující se na kryptodary před nedávnem oznámila novou spolupráci s římskokatolickou arcidiecézí ve Washingtonu, DC. Engiven má podle všeho zajistit snadné přijímání darů církví.

Ukazuje se, že některé diecéze v rámci římskokatolické církve jsou velmi nakloněni novým technologiím. Výkonný ředitel rozvoje arcidiecéze ve Washington, DC, Joseph Gillmer, prohlásil:

„Římskkokatolická arcidiecéze ve Washingtonu, DC se snaží využít technologie k zapojení farníků novými a vzrušujícími způsoby, které usnadní věřícím plnit poslání Církve šířit světlo evangelia Ježíše Krista do světa.

Engiven nám pomáhá plnit poslání církve tím, že poskytuje pokročilou, ale snadno použitelnou platformu pro darování kryptoměn s flexibilitou pro věřící, aby mohli podporovat více než 300 farností.“

Jak bylo zmíněno, veškeré kryptodary by měly putovat na přímou podporu farností, katolických škol a dalších. V oblasti DC by podle sdělení Gillmera mělo působit více než 300 katolických institucí.

Co se týká samotných darů, nejen věřící by mohli posílat kryptoměny anonymně od bitcoinu až po 0x tokeny. Jednotlivé farnosti by podle oficiálního sdělení měly dostávat 100 % čistého výnosu z kryptoměnových darů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 948 USD dle KMC.

Závěr

Svět kryptoměn zasáhl pomalými krůčky i náboženství. Můžeme jen očekávat, že v budoucnu podobných zpráv bude jen a jen přibývat. Co si o takovém partnerství myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celou zprávu římskokatolické arcidiecéze prostřednictvím portálu PR Newswire se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý a zábavný obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
sgrios ìmpirean

Tohle jedině lze odsouhlasit.
Nejlepší vtip v dějinách lidstva.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: